Pula - Dinamo: Pula više nije bauk

Zoran Zdelar • subota, 12.08.2006.

Puljani su protekle sezone uspjeli svladati Dinamo, ali ovog puta nisu mogli prirediti iznenađenje kola. Dinamo je od samog početka demonstrirao svoju nadmoć, no sve su to domaćini nadoknađivali iznimnom borbenošću. Ipak, Eduardo je načeo mrežu u 21. minuti, a konačnih 0:2 postavlja Goran Ljubojević u 57. minuti…

Nakon prilično teškog poraza od moćnog Arsenala, Dinamo se ponovno vratio HNL-u i svoju utakmicu protiv loše stojećih Puljana shvatili su krajnje ozbiljno. Čak tri dana provedena na jugu Istre i očito kvalitetna priprema utakmica, urodila je plodom. čak i s izmijenjenom postavom, što se ponajviše odnosi na obranu, koja je ovog puta nastupa bez Nowotnyja, kojeg Kuže odmara, te Hrvoja Čale, koji je ozlijeđen već gotovo cijeli tjedan, ali je to prešutio svom stručnom stožeru samo kako bi mogao zaigrati protiv Arsenala, što se pokazalo kao iznimno lošom i 'skupocjenom' odlukom.

Puljani su bili svjesni svojih iznimno malih izgleda da i ovog puta iznenade goste iz Zagreba, te su zaigrali na istu kartu kao i Dinamo protiv Arsenala - maksimalna angažiranost i strpljivo čekanje prilike. Ipak, da je Dinamo za Puljane ono što je Arsenal za njih bilo je prilično očito. Dinamovci su imali od samog početka utakmicu terensku nadmoć i stalne inicijative, a nije dugo trebalo čekati ni na pogodak. U 21. minuti Mario Cvitanović je s lijevog boka poslao dugu loptu iz obrambenog reda prema Eduardu, koji uspješno izbjegava postavljeno zaleđe te u trku nogom šalje loptu u mrežu s manje od 10 metara pored istrčalog Iveše, koji nije uspio prije njega doći do lopte.

Slika 1 od 2.

Nedugo zatim, pokazali su i Puljani zube. U 26. minuti Deranja je nabacio loptu u kazneni prostor Dinama, Etto je loše reagirao, a Jerneić sjajno pucao sa samo 5-6 metara udaljenosti, no napokon i Ivan Turina bilježi jednu fantastičnu reakciju i nogom spašava svoju momčad od izjednačenja.

Dinamovci kao da su bili zadovoljni rezultatom, do kraja poluvremena nisu dali nešto previše truda da bi tu prednost i povisili, dok su Puljani i dalje strpljivo čekali malo prostora za brzo otvaranje, što im Dinamo više nije dopustio.

Ipak, u nastavku su gosti morali pružiti mnogobrojnim Bad Blue Boysima novo slavlje. Ponajbolji pojedinac na terenu i ovog puta je bio Luka Modrić, koji je prijetio, razigravao napadače, u nekoliko navrata izborio je pljesak i domaće publike, no u statistici je ipak ostao tek kao sudionik utakmice. U 57. minuti Eduardo potvrđuje svoje reprezentativne kvalitete, nakon što se nakratko preselio na desni bok, nabacio loptu u šesnaesterac Puljana, a Ljubojević ponovno dokazuje da mu je igra glavom jedna od boljih strana, nakon što je bio najviši u skoku i ugurao loptu u mrežu za konačno slavlje i u Puli.

Do kraja su 'modri' odigrali upravo onoliko koliko je trebalo da sačuvaju prednosti i zatvore sve prolaze do Turine, a nakon ove pobjede i potvrde prvog mjesta, više ni utakmica u Puli se neće najavljivati kao «iznimno teško gostovanje, kod uvijek neugodne Pule», a navijače Dinama može veseliti i prazna mreža Turine.