Cibalia - Varteks: Jaliću problemi, Daliću veselje

Antun Grgić • subota, 12.08.2006.

Nakon uvodnog zagrijavanja i upoznavanja, prva ozbiljnija akcija dogodila se tek u 11. minuti kada je slobodan udarac s nekih 25 metara izveo Zoran Zekić i dobro zagrijao dlanove golmanu Danijelu Mađariću. U 13 minuti umalo autogol, s desne strane Antun Andričević oštro je ubacio loptu, a ispred vratara Mađarića Kristijan Ipša nespretno presijeca i šalje loptu u korner.

Prvi korner za Varaždince u osamnestoj minuti. To je sve što su gosti u prvoj trećini prvog poluvremena uspjeli učiniti što se tiče napada, premda su cijelo to vrijeme dominirali na sredini terena.

Rastrzanost, nepovezanost, nervoza te pogrešna dodavanja i krive procjene, obilježja su igre obje momčadi tijekom prvih pola sata utakmice.

0:1 - U 44. minuti konačno pogodak. Gosti su došli u vodstvo nakon brzog protuudara po desnoj strani kada je Nedim Halilović neometan došao u šesnaesterac domaćina i slobodno loptu zavrnuo na peterac gdje ju je dočekao sam "kao duh" Nikola Meljnjak i lagano poentirao pokraj nemoćnog Marića.

U drugo poluvrijeme domaćin kreće s jednom izmjenom, umjesto Jukana u igru je ušao Tihomir Živković. Do povećanja vodstva gostiju u 55. minuti ništa se značajnije nije događalo. 0:2 - Opet po desnoj strani, loptu je povukao Dario Jertec i u pravom trenutku u for proslijedio prema Dragu Papi koji gađa i pogađa Enesa Novinića, a ovaj prsima proslijeđuje idealnu loptu u mrežu golmana Marića.

U 60. minuti idealna šansa za povećanje vodstva gostiju. Opet je u akciji Papa koji, opet, po desnoj strani neometan prolazi i idealno poslužuje Novinića koji upropaštava sav trud svojeg suigrača.

1:2 - Konačno radost na stadionu Cibalije. Radotić idealno upošljava Kerića po sredini terena koji izbija pred vratara Mađarića te ga pokušava zaobići, no ovaj ga ruši u kaznenom prostoru i sudac Trampus bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Izvođač najstrože kazne je Zoran Zekić, koji jako šutira u golmanov donji desni kut i premda ga je Mađarić pročitao nije mogao spriječiti pogodak.

Posljednjih pola sata igra se bez kalkulacija s tim da Vinkovčani pokušavaju igrati agresivnije prema golu Mađarića, a Varaždinci igraju pametnije i po bokovima, naročito desnom, stvaraju višak igrača što stvara pomutnju u ionako slabu obranu domaćina. Na kraju više no zaslužena pobjeda gostiju iz Varaždina koji su pobrali buran pljesak od objektivne vinkovačke publike.