Međimurje - Osijek: Međimurci uvjerljivo do tri boda

Ivana Strahija • subota, 12.08.2006.

Dočekali smo se i bodova od domaćih prvoligaša nakon tri prvenstvena tjedna. Unatoč teškom, mokrom i skliskom, terenu te kiši koja je uporno padala, Međimurci su pokazali da znaju plivati i s potpuno izmijenjenom ekipom. Što se Osječana tiče, oni se za slabiju igru mogu izvući i tradicijom, naime, još nikada nisu čakovečkom prvoligašu uzeli sva tri boda...

Susret su otvorili gosti iz Osijeka. U brzom kontra-napadu Josip Barišić dodaje za Maria Vratovića, koji puca prema domaćem golu no vratar Davor Čonkaš brani svoju mrežu. Međimurci se polako zagrijavaju, pa slijede prilike Maria Darmopila, Maria Raca, Davora Piškora i Maria Grgurovića. S osječke strane pokušavaju Valentin Babić i Josip Milardović, no ipak se gosti više orijentiraju na obranu vlastitog 16-terca.

Slika 1 od 2.

U 41. minuti, nakon mnoštva propuštenih prigoda, Damir Vitas, stoper Međimurja, pokazuje napadačima kako se to radi. Grgurović dobro ispucava loptu iz slobodnog udarca, Vitas prvo glavom loptu šalje u prečku da bi je odbijenu ponovno prisebno prihvatio i smjestio u mrežu iznenađenog Marina Skendera za 1:0.

Drugi dio susreta ponovno otvaraju Osječani. Povratnu loptu dobro iskorištava Ante Vitaić i odlučno puca prema mreži domaćina, no vratnica gola spašava Međimurce od gubitka prednosti. Domaćini nakon tog osječkog pokušaja ponovno preuzimaju terensku inicijativu. Reda se nekoliko ne baš izglednih akcija da bi u 82. minuti Dino Kresinger odlično prihvatio loptu od Marka Janjetovića i smireno je poslao u gol Osječana. Rezultatom od 2:0 završava susret.

Tako su Međimurci prve bodove osvojili upravo protiv Osječana, ekipe u kojoj je završio i njihov donedavni suigrač Igor Mostarlić. Iako su se Međimurci pomalo pribojavali Mostarlića koji je prošle sezone u Međimurju osvojio titulu najstrijelca, ovaj je u današnjoj utakmici pokazao vrlo malo. S druge strane, izgleda da je trener Mršić nakon nekoliko igračkih rošada konačno uspio optimalno posložiti ekipu: "Do sad nisam bio zadovoljan nekim igračima na pojedinim pozicijama, neki su igrači kasno pristigli pa mi je ipak trebalo nešto duže da iskristaliziram prvu postavu. Očito je da smo ulaskom Janjetovića i Grgurovića dobili na kvaliteti igre prema naprijed, bokovi su nam se uozbiljili, a valja i pohvaliti vratara Čonkaša, koji se danas iskazao.", rekao je sretan domaći trener Stanko Mršić.

Trener Osijeka, Ivo Šušak, mogao je Međimurcima samo čestitati na pobjedi: "Naša je obrana nekvalitetno reagirala, dok je Međimurje znalo iskoristiti prilike koje su stvorili. Pokušao sam izmjenama nametnuti tempo na terenu, no dok smo mi pokušavali, Međimurci su pobijedili."(Ivana Strahija)