Cibalia - Pula: Cro Cop inspirirao Vinkovčane

Petar Plevnik • subota, 16.09.2006.

Nakon šest uzastopnih poraza, nogometaši Cibalije u svom su sedmom pokušaju uspjeli doći do prvih bodova u novoj sezoni. Vinkovčani su zasluženo slavili provit gostiju iz Pule sa 3:1...

Uoči početka susreta oko 1000 gledatalja na stadionu Cibalije svjedočilo je dvjema malim svečanostima. Najprije su zasluženi pljesak dobili polaznici Cibalijine nogometne škole, koji su osvojili prvo mjesto na kadetskom turniru, da bi potom gromoglasni pljesak dobio i Mirko Filipović, popularni Cro Cop.

Od početnog zvižduka riječkog suca Ivana Bebeka bilo je vidljivo da su izabranici Ivice Matkovića u ovaj susret krenuli na sve ili ništa. Prvi je gostujućem vrataru Iveši ozbiljnije zaprijetio Bagariću 13. minuti, no stasiti vratar Puljana brani njegov udarac. Trud domaćina isplatio se u 15. minuti, kada Bebek start Loze na Andričeviću, u 16-ercu domaćina, procjenjuje kao prekršaj, dosudivši 11-erac za domaći sastav. Siguran je s bijele točke bio najiskusniji igrač Vinkovčana Zoran Zekić, koji loptu šalje u jednu a Ivešu u drugu stranu.

I nakon vodstva, Cibalia je nastavila sa napadima prema golu Puljana. Ponovno je u središtu zbivanja bio Zekić, čiji udarac najprije odlazi pokraj gola, da bi u drugom pokušaju pogodak spriječio Iveša.

Gosti su prvi put ozbiljnije zaprijetili preko Kalinića, koji je u 30. minuti ispremješao domaću obranu, no njegov udarac odlazi iznad gola. Šest minuta kasnije Puljani su pomalo iznenađujuće stigli do izjednačenja. Centaršut s lijeve strane uputio je Dobrić, a napdač gostiju Almir Halilović neometan sa pet metara glavom svladao 'ukopanog' Marića na golu.

Drugi dio susreta ponovno je otvorio Bagarić, udarcem sa oko 10 metara, no Iveša je ponovno siguran. Nedugo zatim, mladi Kerić se sjurio po desnom boku, pucao sa 15-ak metara, no njegov udarac pogađa vratnicu. Kazna za domaće promašaje umalo je stigla u 64. minuti, nakon što se mladi napdač Hajduka na posudbi u Puli, Nikola Kalinić, sjajno oslobodio Leutara, no u odlučujućem trenutku nije bilo koncentracije za realizaciju.

Samo četiri minute kasnije, Cibalia dolazi do novog vodstva. Nakon udarca iz kuta, domaća obrana je izbacila loptu na vrh 16-erca, odakle stoper domaćih Zore iznenađujućim udarcem matira Ivešu. I nakon postignutog pogotka Cibalija je bila bolja momčad, a potvrda pobjede stigla je četiri minute prije kraja, kada prvo ime susreta, Zoran Zekić, koristi veliku pogrešku, do tad sigurnog, vratara Iveše, te zabija za konačnih 3:1.