Međimurje - Hajduk: "Bili" dobro krenuli

Ivana Strahija • subota, 29.07.2006.

Premda smo početak nogometnog prvenstva iščekivali s nestrpljenjem, susret Međimurja i Hajduka možemo opisati kao razočaravajući. Dok domaćini, unatoč terenskoj prevlasti, nisu mogli postići pogodak ni za lijek, gosti šanse nisu ni stvarali...

Kako su Međimurci krenuli, domaća se publika ponadala pobjedi svojih favorita. Već u 2. minuti, nakon pogreške Hajdukovog Luke Vučka, Međimurje dobiva prigodu iz kornera. Lijepu akciju slažu domaći Vedran Celišćak i Mario Kovačević te protežu gostujućeg vratara Vladimira Balića. Dvije minute potom Davor Piškor nabacuje za Dinu Kresingera koji loptu glavom izbacuje sa terena.

U 9. minuti Hajdukovci iznenada dolaze u vodstvo: Niko Kranjčar dodaje do Mladena Bartolovića koji pak pronalazi Nikicu Jelavića, a ovaj je precizan za 0:1. Iako su se Međimurci našli u nezavidnoj situaciji, ne predaju se: u 15. minuti pokušava Celišćak, potom Jozo Pletikosić puca izdaleka, zatim Cicero Lima tjera golmana Balića da radi svoj posao, a onda i Piškor okušava sreću.

U 41. minuti bilježimo drugu spomena vrijednu akciju gostiju, kada Kranjčar u kontra-napadu pronalazi Josipa Balatinca koji dodaje do Bartolovića, no lopta prolazi pored gola. Do isteka 45. minute Međimurac Lima puca u ruke vratara dok Celišćak iz slobodnog udarca puca precizno no slabo.

Drugi dio opet započinje kaskadom međimurskih prilika: prvo Piškor, potom Kresinger, pa Celišćak i Mario Rac, no nijedna lopta ne ulazi u gol, zahvaljujući ponajprije sigurnom gostujućem vrataru. Na žalost domaćina i njihove publike, Hajduk povisuje razliku u 68. minuti.

Akcija počinje od Mirka Hrgovića, lopta dolazi do Filipa Marčića, pa je Balatinac skreće do Tomislava Bušića, kojem uspijeva zatresti domaću mrežu.

Nakon 0:2 gledatelji su počeli napuštati stadion, no međimurski igrači i dalje pukušavaju doći barem do počasnog pogotka. Unatoč htijenju Matije Štefančića, Kresingera i Raca, rezultat se do isteka 90. minute ne mijenja.

Lako je biti generalom poslije bitke, no stoji činjenica da je Hajduk igrao ispod svoj razine, dok su Međimurci i opet pokazali stare boljke, a to je nedostatak realizacije i izrađenih akcija. No, domaća je momčad po statistici imala čak 23 udarca prema gostujućim vratima, 10 od čega u okvir gola, što nam daje nadu da će se stanje ipak tijekom prvenstva popraviti.

Istog je mišljenja bio i trener Hajduka, Zoran Vulić, koji je za protivnike imao samo riječi pohvale: "Međimurje je danas održavalo furiozan ritam svih 90 minuta, no nisu imali sportske sreće. Ako tako nastave vjerujem da ove godine neće morati misliti na opstanak već na što bolji plasman u sredinu ljestvice. Ipak, mi smo u Čakovcu odradili ono po što smo došli, a to je pobjeda."

Domaći trener Stanko Mršić ipak bi bio sretniji podjelom bodova: "Premda sam čvrsto vjerovao da protiv Hajduka možemo ići na pobjedu, čini se da nam ni zadnja ni vezna linija još nisu dovoljno uigrane za takav pothvat. Ipak je naš protivnik danas bila momčad iznimne pojedinačne kvalitete, koja doduše nije dobro igrala, ali je svoje dvije prilike, za razliku od nas, iskoristila. No, ja nisam zabrinut zbog gubitka bodova jer me ono što sam vidio na terenu čvrsto uvjerilo da imamo dobru ekipu, koju treba uštimati."