Zagreb - Rijeka: Brkljačin bljesak razveselio Ćiru

Tomislav Pacak • subota, 12.08.2006.

Ćirin Zagreb nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova! S obzirom na raspored (dva gostovanja i Rijeka kod kuće), takav učinak mlade momčadi Zagreba je za svaku pohvalu. Rijeka je bila daleko najteži suparnik Zagreba do sada, no čvrstom i discipliniranom igrom, uz jedan pojedinačni bljesak, "pjesnici" su došli do nova tri boda koji ih ostavljaju na vrhu ljestvice. Koliko mu ove pobjede znače, Ćiro je pokazao s nekoliko reakcija na kraju utakmice, kada je s velikim smiješkom pozdravljao publiku koja mu je skandirala.

Slika 5 od 6.

Vrijeme na početku sezone ne mazi zagrebačke prvoligaše i njihove goste; nakon što je prošlog tjedna pljusak okupao nogometaše Dinama i Šibenika, dosadna kiša dočekala je i Zagreb i Rijeku. Možda ne toliko snažna kao prošlog petka, ali Kranjčevićeva puno teže podnosi loše vrijeme od Maksimira, pa uvjeti za igru nisu bili idealni. Dvije gostujuće pobjede na startu prvenstva probudile su navijače Zagreba koji su se, s obzirom na loše vrijeme, u pristojnom broju okupili na malo obnovljenim tribinama Kranjčevićeve.

Miroslav Blažević odlučio je ostaviti Senijada Ibričića na klupi, djelomično zbog ozljede koja je mučila mladog veznjaka, ali i djelomično jer se Vrdoljak svidio Ćiri kao zadnji vezni, dok se Ivanković izborio za mjesto u obrani.

Slika 1 od 2.

Prvo poluvrijeme uistinu je za zaborav. Iznimno nezanimljivih 45 minuta nije donijelo niti jednu priliku, pa niti udarac u okvir vrata. U devetoj minuti Zagrebaši su pokušali s desne strane, Lovrek je proigrao Mujdžu koji oštro ubacuje u sredinu; Žilić je prvotno nespretno reagirao, ali potom je popravio stvar i ispred Mandžukića pokupio loptu. To čak i nije bila prilika, ali od ničega se moralo nešto izvući. Rijekin jedini udarac u prvom dijelu djelo je Kerkeza koji je pokušao s 25 metara, otišlo je daleko od vrata.

Drugi dio bio je ipak dosta življi. Zagreb je krenuo puno agresivnije, u tome su posebno u sredini prednjačili Brkljača i Lajtman, dok je Lovrek svakim dodirom pokazao da se radi o klasnom igraču. "Pjesnici" su poluvrijeme otvorili s nekoliko prilika za centaršuteve koji nisu bili precizni, a prva prava šansa na utakmici stvorena je tek u 56. minuti. Lovrek je krasno odigrao za Pejića koji ulazi u šesnaesterac iskosa s lijeve strane, ima priliku za čist udarac na sedam metara od gola, ali puca iznimno loše, pored vratnice.

Slika 4 od 5.

Dvije minute kasnije, Brkljača nije napravio istu pogrešku. Zagrebov veznjak pretrčao je s loptom cijelu lijevu polovicu terena, izdržao nekoliko duela, krenuo prema sredini i na kraju sa 7-8 metara opalio prema suprotnom kutu i pogodio za 1:0 Zagreba.

Nakon toga teren je pao na leđa Zagrebove obrane koja je odlično izdržala nalete Rijeke. Ivanković, Nadarević i Labudović odigrali su odličnu utakmicu, puno je toga 'razgradio' i Vrdoljak, pa Rijeka nije nikako uspijevala doći u ozbiljnije situacije. Veznjaci su bili indisponirani, kao i Elvir Bolić, a nešto više je pokušavao jedino Mihael Mikić koji je odigrao svoju najbolju utakmicu u Rijekinom dresu.

Slika 2 od 3.

U 68. minuti Bolić je ušao u kazneni prostor s lijeve strane i pucao u prvi kut, no Stojkić je bio spreman. Deset minuta kasnije Mikić je opasno ubacio, ali opet je spretan Stojkić, a potom Zagreb ima meč-loptu koju ne koristi Ibričić - dobro ulazi u šesnaesterac, no s 10-ak metara puca pored gola.

Rijeka je tek u sudačkoj nadoknadi došla do izglednijih prilika. Prvo je Lukunić iz slobodnog udarca pucao pod gredu, no Stojkić se nije dao iznenaditi, a zatim Lerant puca silovito sa 16 metara, no neprecizno.