Rijeka - Osijek: Spas u zadnji čas

Marin Vuković • subota, 16.09.2006.

Susret Rijeke i Osijeka na Kantridi još je jednom pokazao koliko je nogomet nepredvidljiva igra. Rijeka je pokazala dva lica, ono razbijeno i nemoćno iz prvog poluvremena i ono kakvo svaki navijač riječke momčadi priželjkuje i u nastavku prvenstva.

Nakon četiri uzastopna poraza Rijeka i posebno njen trener Dragan Skočić našli su se u situaciji rezultatskog imperativa. Skočić je "preživio" ovotjedni sastanak s klupskim vodstvom koje mu je dalo povjerenje da u nastavku prvenstva pokuša riječku momčad vratiti na pobjedničke staze. Riječki strateg dobio je "ukor pred isključenje" i sasvim sigurno nije si mogao priuštiti i peti poraz zaredom, no pokušaj povratka atraktivnije i opasnije Rijeke gledatelji ipak nisu prepoznali. Na Kantridi ih se okupilo tek oko dvije tisuće, raspoloženijih za vrijeđanje trenera Skočića nego za bodrenje svoje momčadi.

Suprotno najavama Rijeka je i ovaj susret otvorila izrazito lošom igrom. Trener Osijeka Ivo Šušak znalački je posložio figure na travnjaku i tijekom prvih 45 minuta u potpunosti nadmudrio svog riječkog kolegu. Daleko opasniji i konkretniji Osječani do vodećeg su pogotka došli u 16. minuti susreta. Josip Milardović je uputio udarac s 20-ak metara koji je prevario vratara Dragana Žilića i odsjeo u mreži domaćina.

Pred sam kraj prvog dijela uslijedio je novi šok za Riječane. Iz daljine se ovaj put okušao Igor Mostarlić i pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao je Buljan i smjestio je u mrežu. Osijek je poveo s 2:0, a tribine su odjekivale uvredama upućenim riječkom treneru.

Potpuno neočekivano, nastavak utakmice ponudio je sasvim drukčiju sliku. Skočić je u igru ubacio Lukunića i Sharbinija, dok je Osijek zbog ozljede ostao bez kapetana i strijelca Milardovića. Domaći su preuzeli inicijativu, krenuli čvršće i agresivnije, a Osijek se neshvatljivo povukao očekujući valjda da će uspjeti sačuvati ostvarenu prednost.

Igrala se 63. minuta kada se Rubil našao pred vratarom Osijeka i uposlio Sharbinija kojemu nije bilo teško zatresti mrežu za 2:1. Osijek je čuvao prednost sve do samoga kraja, odnosno do 90. minute i slobodnog udarca za Rijeku s oko 25 metara. Loptu je uzeo Siniša Linić i prekrasnim je udarcem smjestio u same rašlje nemoćnog Skendera.

Rijeka se spasila poraza, ali Dragan Skočić teško može biti zadovoljan prikazanom igrom, posebno u prvom poluvremenu kada je Osijek bio daleko bolja momčad. Trener Ivo Šušak i gosti iz Osijeka mogu žaliti za vrlo dobrom predstavom iz prvog dijela koju nisu uspjeli prenijeti u nastavak utakmice.