Hajduk - Varteks: Nikad bolji početak prvenstva

Bernard Jurišić • subota, 16.09.2006.

Hajduk nastavlja impresivno. Vulićeva momčad ostvarila je i sedmu pobjedu u nizu, čime je oboren klupski rekord i ostvaren najbolji prvenstveni start u povijesti...

Ružno vrijeme prepolovilo je posjetu na derbiju 7. kola HNL, no svejedno se na poljudskim tribinama skupilo desetak tisuća navijača. Burnim pljeskom na kraju su ispratili domaću momčad, koja je dobrom, agresivnom i požrtvovnom igrom ostvarila sedmu pobjedu u nizu.

Slika 2 od 2.

No, početak je izgledao drugačije. U 10. minuti dvostrukim dodavanjem Papa i Jertec izigrali su Hajdukovu obranu, Živković ruši Papu na liniji šesnaesterca, a sudac pokazuje na bijelu točku. Varaždinski kapetan Šafarić zakucava loptu pod gredu, neobranjivo za vodstvo Varteksa 0:1.

Hajduk je po prvi put ove sezone došao u situaciju da ima negativan rezultat. Odgovor s druge strane nije se dugo čekao.

Bartolović prvi prijeti u 17. minuti nepreciznim udarcem, nakon čega poslužuje loptom utrčalog Carevića, koji slabo glavom zahvaća loptu i propušta prvu prigodu domaćina. Hajduk zahvaća i prva nesreća, Blatnjak se ozlijedio u jednom dvoboju i morao je napustiti teren već u 19. minuti. Umjesto njega ušao je borbeni Munhoz.

Slika 1 od 1.

Carević u 23. minuti dobiva loptu od Urugvajca i desnom nogom puca preko vratiju. Tri minute kasnije Balatinac iz kornera pogađa usamljenog Munhoza u glavu, no ovaj loše zahvaća loptu.

U 27. minuti Varaždinci su umalo povećali prednost. Jertec brzo povlači kontru i ubacuje loptu s desne strane, Melnjak u sredini ostaje na trenutak sam, no promašuje loptu i propušta veliku prigodu. Živković i Carević kombiniraju na tridesetak metara u 30. minuti, Carević snažno puca, Mađarić brani.

Kako se bližilo poluvrijeme, rastao je i pritisak prema gostujućim vratima. Pomalo sretno izjednačenje stiže u 37. minuti. Balatinac izvodi slobodan udarac s lijevog boka desnom nogom, Bašić dira loptu, dovoljno da prevari svog vratara, ona odsjeda u mreži za 1:1.

Slika 5 od 6.

Nije se ni stišala proslava izjednačujućeg pogotka, a Hajduk je poveo. Bartolović je dobio loptu na 18 metara, okrenuo se i pucao u donji desni kut, Mađarić se ispružio, no nij emogao dohvatiti loptu koja odsjeda u mreži za 2:1. Hajduk je u samo dvije minute uspio preokrenuti rezultat u svoju korist.

Drugi dio otvara prodor Jerteca po desnom boku i loš udarac Golika na povratnoj lopti. U 58. minuti Begović odlično pronalazi usamljenog Papu na desnoj strani Hajdukova kaznenog prostora, ovaj izlazi oči u oči s Balićem, no Hajdukov vratar još jednom sjajno reagira i spašava vodstvo svoje momčadi.

U 60. i 62. minuti Carević iz gotovo iste pozicije s 25 metara "trenira" spremnost Danijela Mađarića, a u 64. minuti Balatinac prijeti s dvadesetak metara, Varteksov vratar je opet spreman.

Slika 3 od 3.

Hajduk je riješio utakmicu u 69. minuti. Nakon kornera Varteksa, Hajduk se odlično otvara, a Balatinac sprinta prema varaždinskim vratima iz svoje polovice. Kad je došao u protivnički šesnaesterac činilo se da je zakomplicirao situaciju, no odjednom je sjajno prošao sve svoje čuvare, došao do Mađarića i ubacio loptu za 3:1. I razjašnjenje pitanja igrača utakmice.

Domaćini tu nisu stali. Hajduk je pokazao novu kvalitetu, agresivu i maksimalno zalaganje praktično do posljednjeg sučevog zvižduka, što je izmamilo veliki pljesak publike koja voli takav tip nogometa.

Bartolović u 72. minuti cilja suprotni kut, lopta je malo neprecizna. U 77. minuti Munhoz uzima loptu Pokrivaču na centru i juri prema Mađariću, ubacuje u sredinu, ali Jurica Vučko za malo kasni.

Slika 4 od 4.

Varaždinci uzvraćaju s dvije prigode u 80. i 90. minuti, kojima su mogli smanjiti konačan rezultat. U prvom slučaju Kardum je ostavio loptu Šafariću na udarac sa 16 metara, no Balić je odlično postavljen. U drugom slučaju Vuk ubacuje pred peterac, najbolji strijelac lige Novinić je sam pred Hajdukovim vratima, no slabo zahvaća loptu, koja odlazi u gol-aut.

Hajduk je tako na najbolji mogući način prošao još jedno iskušenje. Sedam pobjeda u sedam utakmica - slijedi gostovanje u Osijeku, pa super-derbi protiv Dinama na Poljudu.