Polusatni prekid i prolaz Plave škvadre

Tomislav Pacak, Branimir Korać • nedjelja, 10.12.2006.

Dugo očekivani dvoboj drugog kola Kutije šibica između Pollinija i Plave škvadre prekinut je prilikom raspucavanja kaznenih udaraca. Susret je u 40 minuta završen rezultatom 3:3 nakon čega je uslijedilo izvođenje kaznenih udaraca, no kako to obično biva u susretima gdje igraju Dinamovi i Hajdukovi igrači međusobno, huligani izbijaju u prvi plan i susret je bio prekinut na polasata. Nakon prekida Plava škvadra ipak prolazi dalje s ukupnih 6:5...

Trebao je to biti pravi spektakl, osam tisuća ljudi natiskalo se u Ledenu dvoranu Doma sportova očekujući dvoboj Dinamove Plave škvadre i Hajdukovog Pollinija. I bio je spektakl više od 40 minuta dok se nije našla grupa neodgovornih "navijača" koja je izazvala prekid.

Slika 3 od 4.

Susret je započeo dominacijom Plave škvadre koja dolazi u vodstvo u četvrtoj minuti golom Silvija Marića. Međutim Pollini pojačan malonogometašima Bajrušovićem i Goretom u devetoj minuti poravnava lijepim golom Mirka Hrgovića. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a već u prve dvije minute drugog dijela padaju dva pogotka. Prvo Bajrušović dovodi Pollini u vodstvo, a nakon toga Marić krasno reagira na dodavanje Modrića i poravnava na 2:2.

Slika 2 od 3.

U samoj završnici prava drama. Prvo Luka Modrić u 37. minuti dovodi Plavu škvadru u vodstvo 3:2, ali Goreta već u slijedećoj minuti vraća Pollini u igru i poravnava na 3:3. Krenulo se u raspucavanje sedmeraca gdje priliku za pobjedu dobiva Plava škvadra nakon što je neprecizan bio Goreta. Međutim Vedran Ćorluka ne koristi meč loptu i slijedi dvoboj Carević - Mamić do konačnog pobjednika.

Slika 1 od 1.

Tu dolazi do prekida. Prvo lete upaljači prema Careviću, a nakon toga jedan gledatelj utrčava na parket i to je bio logičan znak igračima i vodstvu Pollinija da se povuku u svlačionicu. Prekid je trajao pola sata nakon čega je nastavljeno raspucavanje Carevića i Mamića, Carević je pogodio stativu, Mamić bio precizan i Plava škvadra s ukupnih 6:5 otišla dalje.

S DESNE STRANE FOTOGRAFIJE SA SUSRETA POLLINI - PLAVA ŠKVADRA...