Show Marija Kasuna, odličan i Prkačin

Branimir Korać • petak, 15.12.2006.

Osmo kolo Eurolige donijelo je sjajnu utakmicu našeg reprezentativnog centra Marija Kasuna. Kasun je bio prvo ime Barcelone u pobjedi protiv Pau Ortheza, a treba istaknuti i odličnog Nikšu Prkačina u važnoj pobjedi Efes Pilsena kod Prokoma...

Prka i društvo u zadnjih deset minuta sredili Prokom

Efes Pilsen velikim preokretom u zadnjoj četvrtini došao je do gostujuće pobjede od Prokoma 81:74. Početkom posljednje četvrtine Poljaci su imali 57:44, ali tada kreće Efesova velika serija, pet minuta prije kraja poravnavaju, a vrlo brzo odlaze i do 68:61 te mirno privode meč kraju. U ranoj fazi susreta Kuqo se "nakrcao" osobnim pogreškama tako da je veliku minutažu dobio naš Nikša Prkačin koji ju je sjajno iskoristio. "Prka" je igrao 28 minuta i ubacio 20 poena (7/9), uhvatio šest skokova te izborio osam prekršaja. Osim njega odlično su odigrali i Horace Jenkins s 23 poena (6/11) i 11 izborenih prekršaja te Markus Haislip sa 17 poena (6/11) i 11 skokova. Kod Prokoma Donatas Slanina 17 poena (5/11) i Huseyin Besok 14 poena (7/10) i devet skokova.

Moskovski Dinamo pokazao je snagu pobjedom u gostima kod RheinEnergieja u Kölnu. Moskovljani su slavili 96:82 u susretu u kojem su cijelo vrijeme bili u prednosti, a ključnu razliku stvorili u posljednjoj četvrtini kada su otišli na 82:72. Odlično su odigrali Lazaros Papadopoulos koji je ubacio 25 poena (8/11) uz osam skokova te Antonis Fotsis sa 17 poena (5/11) i sedam skokova. Kod Nijemaca Marcus Faison 17 poena (6/10) i Ronald Burrell 12 poena (3/5) i šest skokova.

Slika 2 od 3.

Maccabi sjajan u Malagi

U derbiju skupine B u Malagi je Unicaja ugostila Maccabi i ubilježila poraz 83:67. Momčad Nevena Spahije apsolutno je nadigrala domaćina, posve zakočila vrlo važnog i dobrog Bernieja Rodrigueza te momčadskom kvalitetom izborila pobjedu. Ovog puta prvo ime Izraelaca nije bio najbolji centar Europe Nikola Vujčić već mladi šuter Yotam Halperin koji je stvarao najviše problema Španjolcima. Halperin im je ubacio 24 poena (9/12), uhvatio pet skokova i podijelio četiri asistencije te bio prvo ime susreta. "Vujo" je odradio 23 minute i to sasvim korektno ubacivši osam poena (4/5) uz četiri skoka. Podršku Halperinu pružili su Eliyahu sa 16 poena te Jasaitis sa 17 poena i pet skokova. Kod Unicaje odlično je odigrao Daniel Santiago koji je ubacio 22 poena (8/15) i uhvatio šest skokova.

Domaći teren "obranio" je Partizan protiv slabe Lottomatice pobjedom 73:63. Skromna Repešina momčad ispustila je i pet poena viška iz prve utakmice s Partizanom i ovim porazom praktički se oprostila s drugim krugom. Beograđani s utakmicu riješili u samom početku treće četvrtine kada su serijom 10:2 pobjegli na devet poena prednosti i do kraja susreta Rimljani nisu zaprijetili. Najbolji kod pobjednika bili su Predrag Drobnjak s 15 poena (4/6) i Uroš Tripković sa 14 poena (4/7, sve za tricu). Kod Lottomatice Loukas Mavrokefalidis 16 poena (6/7) i David Hawkins 12 poena (5/11).

Očekivanu pobjedu ubilježio je Panathinaikos na svom parketu protiv Joventuta 83:73. Već u prvom poluvremenu domaćin je ostvario visoku prednost od 20 poena i u nastavku mirnom igrom otišao do pobjede. Joventut je uspio zaostatak prepoloviti, ali ne ga i posve anulirati. Kod domaćina istaknuli su se Sani Bečirovič s 18 poena (6/10) i Mike Batiste sa 16 poena (6/7) i šest skokova, a kod Joventuta Rudy Fernandez s 15 poena (3/10) i Andrew Sullivan s 13 poena (4/6). Svakako treba istaknuti i odličan učinak španjolskog "čuda od djeteta" Rickyja Rubija koji je uz pet poena ukrao sedam lopti, dodao sedam asistencija i uhvatio tri lopte.

Slika 1 od 1.

Kasun se iživio na Francuzima

Kao i Panathinaikos u skupini B, u skupini C Barcelona je upisala očekivanu pobjedu protiv Pau Ortheza 93:75. Junak večeri bio je Mario Kasun koji se poigravao sa slabašnom centarskom linijom gostiju. Fizički nadmoćni Kasun punio je koš gostiju kako je želio i u 27 minuta zaustavio se na 29 poena (11/15) čemu je dodao i osam skokova, šest izborenih prekršaja i dvije blokade. Roko Ukić za 15 minuta ubacio je pet poena (2/4) uz četiri skoka. Kod Francuza Aaron Miles ubacio je 16 poena (7/10) uz šest skokova, a Britton Johnsen dodao je 15 poena (6/9).

Žalgiris bez Marka Popovića, Hanna Mottole i Pauliusa Jankunasa nije imao šanse u Kaunasu protiv Benettona koji slavi 86:76. Još se domaćin dobro i držao tridesetak minuta zahvaljujući dobroj igri Bearda i Maciulisa, ali u završnici je pao te Benetton slavi. Beard je utakmicu završio s 15 poena (7/17) i devet skokova, a Maciulis sa 14 poena (4/9) i šest skokova. Kod Benettona Marcus Goree 20 poena (9/15) i šest skokova te Nikolaos Zisis 16 poena (6/8) i 11 asistencija.