Vodeni sportovi

Puninski osvojio četvrto mjesto, štafeta sedma

HINA • četvrtak, 07.12.2006.

Hrvatski plivač Aleksej Puninski osvojio je četvrto mjesto na 50 metara slobodno na Europsko prvenstvu u malim bazenima koje je danas započelo u Helsinkiju...

Puninski je u finalu isplivao rezultat 21.73 što je njegov novi osobni rekord, a bronca mu je izmakla za svega pet stotinki sekunde. Naš najjači adut na EP-u u Helsinkiju u jutarnjim kvalifikacijama je bio četvrti s rezultatom 21.77, dok je u polufinalu bio peti s rezultatom 21.85. Zlatna medalja pripala je Španjolcu Eduardu Lorenteu Ginesti (21.53), drugi je bio Srbin Milorad Čavić (21.60), dok je bronca pripala Francuzu Julienu Sicotu (21.68).

Saša Imprić je na 200 mješovito osvojio sedmo mjesto s rezultatom 1:58.90, čime je popravio osobni rekord koji je isplivao u kvalifikacijama (1:59.28).

Nikola Delić, koji je na 100m prsno vodeći na ranglisti plivača u sveučilišnoj konkurenciji u SAD-u, izborio je polufinale sa 15. mjestom u kvalifikacijama (1:00.25), no u poslijepodnevnom programu nije se uspio probiti do finala. Na koncu je s rezultatom 1:01.16 još jednom osvojio 15. mjesto.

Štafeta 4x50m mješovito u sastavu Ivan Tolić, Nikola Delić, Aleksej Puninski i Mario Todorović osvojila je sedmo mjesto s rezultatom 1:36.44, što je dvije stotinke sekunde slabije vrijeme od hrvatskog rekorda (1:36.42) kojeg su isplivali u kvalifikacijama.