Međimurje - Pula: Minimalnom razlikom do pobjede

Ivana Strahija • subota, 25.11.2006.

Međimurci su na domaćem terenu protiv neugodne pulske momčadi izborili sva tri boda, pogotkom omiljenog međimurskog igrača Dine Kresingera.

U ovom se kolu Međimurci sasvim sigurno ne mogu požaliti na suđenje glavnog suca. Naime, Ivan Novak iz Varaždina svoj je posao odradio na zadovoljstvo domaćina, a sa žutim se kartonima nije sramio. Tako je gostujući Marko Jurić zbog učestalih prigovora sucu u 41. minuti zaradio jednu za drugom dvije javne opomene, a onda automatski i isključenje.

U prvom dijelu i vjetar je igrao protiv Pule, jaki jugo puhao je prema golu gostiju i sprečavao bilo kakve visoke lopte. Zbog toga i domaćini i gosti imaju problema, dok nisu shvatili da moraju igrati po zemlji.

Prvu smo priliku vidjeli tek u 8. minuti kad Darmopil lijepo puca prema golu, a Iveša sigurno brani. Grgurović je mogao poentirati pet minuta kasnije, no promašuje sa svega par metara od gostujuće mreže. Gosti prvu prigodu bilježe u 22. minuti, kad Radas odlično puca sa 25 metara iz slobodnog udarca, no domaći je vratar Tomić vješt u obrani svoje mreže.

Slika 2 od 2.

Minutu kasnije čak dva puta Međimurci propuštaju poentirati. Prvo Janjetović proteže Ivešu, koji loptu izvlači ispod prečke, a potom Štefančić na ubačaj Piškora iz kornera promašuje prazan gol Pule. Puljani potom nakratko preuzimaju inicijativu. U 33. minuti Kalinić iz daljine odlično puca, a u 39. isti igrač sa svoje polovice kreće u kontranapad, prolazi domaću obranu i u ključnom trenutku pušta sve niz vodu, premda su mu u pomoć dotrčali i Deranja i Radas.

Do kraja prvog dijela nema nijedne ozbiljnije prigode, sve što smo zabilježili jest isključenje gostujućeg Jurića.

Šest minuta po početku drugog dijela susreta Međimurci konačno dolaze u toliko željeno vodstvo. Piškor vrlo neprecizno dodaje do Kresingera, koji mrtvu loptu ipak uspijeva smiriti i gurnuti u sam kut protivničkog gola za 1:0. Puljani se pokušavaju osvetiti već dvije minute kasnije, Lozo iz slobodnog udarca sa 35 metara odlično puca, a Tomić jedva brani.

U 57. minuti Kresinger silovito pogađa prečku, dok Štefančić u 61. slabo puca u odličnoj prilici. Dvadesetak minuta nakon toga Puljani su mogli izjednačiti preko Kalinića, no vrsni vratar Tomić ne dopušta da lopta takne njegovu mrežu. Posljednjih desetak minuta susreta još dvije velike prigode: domaći Oštrić na dodavanje Lime sam dolazi u peterac gostiju i tu ostaje zbunjen, dok gostujući Deranja još jednom proteže domaćeg vratara.

Slika 1 od 1.

Trener Mršić na tiskovnoj se konferenciji samo široko smiješio: "Znali smo da ćemo do pobjede teško pošto je Pula jako dobra ekipa. Kvalitetni su iz prekida i na trenutke su imali laganu terensku nadmoć, no mi smo ipak stvorili više šansi. Ne znam zašto je igrač Pule dobio crveni karton, no i unatoč tome ja sam strepio do posljednje minute. Naš je vratar danas odradio uistinu dobar posao."

Pulski trener Jurčić nije želio previše komentirati, kako ne bi dobio opomenu: "Domaćini su pobjedu izborili, svaka im čast. Ipak, predugo sam u nogometu pa znam da ništa nije slučajno, samo mi je žao što ovakve utakmice šalju krivu sliku istarskog nogometa."