Split BI se od Europe oprostio pobjedom

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 11.12.2006.

Posljednji hrvatski nogometni predstavnik u Europi ovog je vikenda završio natjecanje. Malonogometni prvak Split BI na turniru u Italiji pobjedom se oprostio od daljnjeg natjecanja, čime je zadovoljio očekivanja na iznimno teškom turniru...

Slika 1 od 1.

Nakon dva očekivana poraza u prva dva kola, od domaćina Arzignana 3:5 i prvaka Europe španjolskog Interviua 0:6, prvaci Hrvatske pobjedom su se oprostili od natjecanja u Europi, na četvrtfinalnom turniru Futsal Cupa u Veroni.

Split BI u trećem je kolu pobijedio češki Jistebnik s 5:1, čime je natjecanje završio na trećem mjestu u skupini. Pobjednik skupine je Interviu, koji je u dvoboju za prvo mjesto s 5:2 pobijedio Arzignano i plasirao se na Final Four.

Za titulu prvaka Europe u travnju naredne godine, borit će se četiri favorita, koji su se u natjecanje uključili tek u četvrtfinalu. Španjolski Interviu i El Pozo Murcia, belgijski Action 21 Charleroi, te ruski Dinamo iz Moskve.