Split CO - Zagreb: Trojica Zagrebaša ismijavala Splićane

Bernard Jurišić • subota, 06.01.2007.

Da Slobodan Subotić nema čarobni štapić kojim će splitske gubitnike pretvoriti u pobjednike, bilo je jasno i prije nego što je došao. No da će na svom debiju na klupi "žutih" doživjeti takav potop i takvu reakciju svoje "momčadi" protiv Zagreba, vjerojatno nije sanjao ni u najgorim predodžbama...

Slika 3 od 4.

Zdravko Radulović dobio je dvoboj crnogorskih stratega na klupama hrvatskim klubova u NLB ligi. I to kako. Zagreb je pregazio, potopio, ismijao Split CO, slavio na Gripama s 29 poena razlike, za što mu nije bilo potrebno više od trojice raspoloženih igrača: Sesara, Broylesa i posebno ističemo mladog Antu Tomića.

Prva četvrtina bila je iznenađujuće dobra s obje strane, ali samo u napadačkom smislu. "Žuti" su imali raznovrsnost u napadu (vodili su 18:11), gosti su odgovarali, obrane su se zanemarile na obje strane. Bilo je jasno već tada da Splićani nemaju šanse u "napucavanju", jer ne raspolažu ni približno kvalitetnim napadačkim arsenalom kao "mravi".

To se potvrdilo već na otvaranju druge četvrtine, kad su gosti nastavili seriju iz prve četvrtine i s 0:13 otišli na 26:34. Već tada uslijedio je potpuni raspad Splita, a na poluvrijeme se otišlo s 42:59.

Slika 1 od 2.

Domaćini su u prvih 20 minuta primili čak 59 poena, iako je Subotić po svom dolasku najavio da će upravo obrana postati glavni "forte" splitske momčadi.

Slika 2 od 3.

Mini-serijom Split se početkom treće četvrtine spustio na 51:63, no brzih 0:7 odvelo je Zagreb do 51:70, kasnije i 54:76.

U posljednjoj četvrtini pljesak s tribina pratio je atraktivne poteze gostujućih igrača, koji su tri minute prije kraja dosegnuli ogromnih 71:100 i zadržali ih do kraja susreta.

Sesar je utakmicu završio s 25 ubačaja i 6 asistencija, Broyles je uz 23 ubačaja i 6 asistencija imao i 5 skokova, dok je Ante Tomić samo dva skoka bio udaljen od impresivnog "double-doublea" (19 poena i 8 skokova, uz 3 blokade).

Kod Splita Kedžo je ubacio 25, ali obrambeni dio je "prespavao", Han je povremeno pokazivao želju, a svi ostali nisu zaslužili niti ono malo tople vode koju su potrošili na tuširanju nakon utakmice.