Split - Široki: Pet igrača za uspjeh na Gripama

Bruno Blumenschein • subota, 20.01.2007.

Dolazak Nigerijca, kao niti odlazak mladih snaga, nisu uspjeli promijeniti naviku Splita da gubi utakmice. Tako su žuti s Gripa poraženi i četrnaesti puta zaredom, a bolji je bio Široki kod kojeg se u strijelce upisalo tek pet igrača...

Ne događa se često u košarci da gostujuća momčad uspije pobijediti s 13 poena razlike (83:70) ako se samo pet igrača upiše na listu strijelaca. Ipak, uspjelo je to Širokom na gostovanju u Splitu čime su produžili agoniju splitskom kluba na 14 poraza zaredom. Prvo poluvrijeme je bilo gledljivo za domaće navijače, jer su zahvaljujući 13 poena Marka Cara vodili sa 45:40.

Nakon izlaska iz svlačionica za početak drugog dijela gosti su ubacili u brzinu više i serijom 25:7 se našli u prednosti 65:52, koju nisu ispuštali do kraja. Za Široki su sve poene postigli: Stanko Barać i Siniša Štemberger po 23 poena, Ivan Opačak 21 poen, Darren McLinton 10 poena i Šime Špralja šest poena.

Kod domaćina je najbolji strijelac bio Marko Car sa 22 poena (5/7 za dva, 3/4 za tri poena) i Hrvoje Perić sa 17 koševa (5/10 za dva, 1/4 za tri poena). Najnovije pojačanje, Ben Ebong je na svoj 31. rođendan za 22 minute ubacio četiri poena (2/6 za dva, 0/1 za tri poena), uhvatio pet skokova i izgubio sedam lopti.