Crvena zvezda - Zadar: Zadrani podbacili u Beogradu

Branimir Korać • nedjelja, 21.01.2007.

Košarkaši Zadra ubilježili su gostujući poraz u NLB ligi kod Crvene zvezde 108:90. Poraz nije iznenađenje, ali se očekivao jači otpor Zadrana koji su u ovom susretu potpuno podbacili...

Iako su bili svjesni koliko im je važan ovaj susret zbog plasmana u Uleb kup, Zadrani nisu pružili očekivano. Tek u prvoj četvrtini bili su ravnopravan protivnik, ali kasnije su se raspali i Zvezda je uzela ipak zasluženu pobjedu. Ponovno se osjetio izostanak Carla Englisha koji je bio nenadoknadiv hendikep za goste, a uz to gosti su vrlo brzo ušli u probleme s osobnim pogreškama što im je dodatno otežavalo situaciju.

Već u prvoj četvrtini Todor Gečevski i Juby Johnson skupili su po tri osobne pogreške i morali na klupu. Unatoč tome Zadar je držao ravnotežu i gubio tek 27:24 ponajviše zahvaljujući Frani Čolaku koji je svih svojih 12 poena ubacio upravo u prvih 20 minuta. No kratko su gosti bili u igri. Već početkom druge četvrtine kreće serija Crvene zvezde koja do poluvremena zatrpava koša Zadrana i bježi na visokih 59:40.

U nastavku susreta Zadar dalekometnim šutevima ponajprije Roka Stipčevića smanjuje na svega devet poena zaostatka, ali kod rezultata 63:54 Johnson radi petu osobnu pogrešku na Guroviću prilikom šuta za tri poena, trener Zadra Petar Popović zarađuje tehničku, a Zvezda iz tog napada ubacuje sedam poena i ponovno se odvaja. Do kraja susreta Zadar nije uspio zaprijetiti.

Najbolji kod Zadra bili su Rok Stipčević s 27 poena, od čega pet trica, te Todor Gečevski sa 16 poena i osam skokova unatoč činjenici kako je cijelo drugo poluvrijeme igrao s četiri osobne pogreške. Kod Zvezde Milan Gurović je ponovno bio nezaustavljiv s 39 poena i pet skokova dok je Tadija Dragičević dodao 23 poena.