Double-double Tomislava Ružića

Dalibor Kraljik • subota, 17.02.2007.

Odigrane su dvije utakmice 21. kola francuskoga košarkaškoga prvenstva. Predzadnji je Besancon na domaćem parketu ugostio momčad trenutno devetoplasiranoga Gravelinesa, dok je Roanne, drugi na tablici, igrao protiv Asvela koji je trenutno šesti. Tomislav Ružić bio je igrač utakmice s double-double učinkom…

U prvoj je večerašnjoj utakmici Ružićev Besancon u svojoj dvorani igrao protiv Gravelinesa Alena Trepalovca. Domaći su vrlo efikasno otvorili utakmicu, postigavši u prvoj četvrtini 30 poena, a primivši samo 13. U drugoj četvrtini Gravelines boljom igrom nego u prvoj četvrtini (26:19) smanjuje rezultat i na poluvremenu ima deset poena zaostatka (49:39).

Izjednačena treća četvrtina (22:22) ostavlja Besancon na prednosti s poluvremena. U posljednjih deset minuta igre Gravelines je ponovno bolji (30:26), ali nije uspio dostići rezultatsku razliku domaće momčadi. Besancon - Gravelines 97:91.

Tomislav Ružić je bio najefikasniji igrač Besancona, ali i najbolji igrač utakmice. Za 29 je minuta ostvario double-double učinak, postigavši 23 poena (9/12) i 17 skokova. Pat Carroll je za gostujuću momčad postigao jedan poen više od Ružića (24), ali i deset skokova manje (sedam).

Drugi je Besanconov Ružić, Jurica, igrao 14 minuta i ostvario tri asistencije, dok je Alen Trepalovac igrao 21 minutu za gostujuću momčad i postigao 14 poena (6/8) i pet skokova.

Nakon što je Roanne prošli tjedan u polufinalu francuskoga Kupa deklasirao Asvel s 23 poena razlike, i danas je osvajač francuskoga kupa bio bolji, ali ovaj puta s 20 poena manje nego u prošloj utakmici.

U prvoj četvrtini Roanne ima 18:15, da bi rezultatom 22:18 u drugoj došao do 40:33 na kraju prvoga poluvremena. U prvoj četvrtini nastavka igre, Asvel pobjedom 22:19 smanjuje domaće vodstvo (59:55) i ulazi u posljednju četvrtinu utakmice s otvorenim mogućnostima. Međutim, tek 29:28 za Asvel u posljednjih deset minuta igre za pobjedu Roannea rezultatom 87:84.

Najbolji strijelac utakmice bio je Dewarick Spencer iz domaće momčadi koji je postigao 24 poena (8/18) i sedam skokova, dok je za goste Rowan Barett ubacio 22 poena (7/16) i ostvario šest skokova.

Francuska košarkaška liga, 21. kolo, rezultati: Besancon - Gravelines 97:91, Roanne - Adecco ASVEL 87:84.

Francuska košarkaška liga, raspored preostalih utakmica 21. kola, 17. 2. 2007. Pau-Orthez - Bourg, Hyeres-Toulon - Orleans, Dijon - Clermont, Cholet - Le Havre, Paris - Reims, Chalon/Saone - Le Mans (18. 2.), Nancy - Strasbourg (18. 2.).