Bayern uvjerljivo, Werderu dva gola u četiri minute

Petar Plevnik • subota, 11.08.2007.

Subotnji susreti prvog kola Bundeslige protekli su u znaku Bayerna, koji je odličnim izdanjem protiv Hanse potvrdio kako je ove sezone glavni favorit za naslov. Arminia je iznenađujuće lako prošla kroz Wolfsburg, dok je Werder protiv Bochuma olako prosuo dva pogotka prednosti...

S puno iščekivanja rasprodana Allianz Arena dočekala je novu momčad Bayerna. Ottmar Hitzfeld nije se igrao skrivača te je od prve minute u vatru poslao najjaču 11-oricu, predvođenu napadačkim tandemom Klose - Toni. Gosti iz Rostocka prvi su put kapitulaciju potpisali u 14. minuti, nakon što Klose ubacuje za Tonija, a Talijan lakoćom sa peterca postiže svoj prvijenac u dresu Bayerna.

I nakon postignutog pogotka Bayern je nastavio pritiskati prema golu gostiju, no odlični Wächter u nekoliko je navrata sjajnim intervencijama osigurao svojoj momčadi tek minimalan zaostatak na odmoru. Ipak, u 66. minuti Bayern je upravo uz pomoć Wächtera stigao do drugog pogotka. Lahm je pucao sa ruba 16-erca, gostujući vratar kratko odbija do Klosea, koji sa tri metra posprema loptu u gol. I treći pogodak Bayerna potpisali su Lahm i Bayern. Prvi je uputio centaršut s desna, a Klose u skoku glavom između dvojice braniča pospremio loptu iza leđa Wächtera.

Slika 1 od 2.

Trener Werdera Thomas Schaaf u Bochumu je poslao na teren tek u jednom imenu drugačiji sastav u odnosu na najavljivanih 11. Umjesto Jurice Vranješa u početnom se sastavu našao Danac Jensen, dok je Ivo Iličević u redovima Bochuma također svih 90 minuta bio na klupi. Otvaranje susreta pripalo je domaćinima, koji u 12. minuti preko Grotea pogađaju vratnicu. Najbolju prigodu za vodstvo Werder je imao u 21. minuti, no udarac Mertesacakera nakon kornera domaća obrana izbija sa gol linije.

Werder je do vodstva stigao u 39. minuti, nakon što vratar Lastuvka u svom 16-ercu nepropisno zaustavlja Sanogoa, a Diego preciznim udarcem s bijele točke dovodi goste u vodstvo. Novi šok za domaćine stigao je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Ponovno je odlično surađivao dvojac Diego - Sanogo, od kojega će Dinamo imati najviše problema. Brazilac je odlično ubacio, a napadač iz Obale Bjelokosti glavom posprema loptu iza leđa Lastuvke.

Kako god domaćini odigrali katastrofalnu završnicu prvog dijela, tako je Werder loše ušao u drugih 45. minuta. Već u drugoj minuti nastavka ovogodišnje pojačanje Bochuma, Slovak Šestak, koristi lošu reakciju Nalda te sa 10-ak metara pogađa mrežu Wiesea, da bi dvije minute kasnije Bechmann izigrao Frittza i rutinski svladao Wiesea.

Nakon ekspresnog povratka, Bochum je krenuo još žešće prema golu gostiju, no jedine prigode koje su domaćini uspjeli stvoriti bila su dva pokušaja iz slobodnih udaraca. S druge strane, Werder je u 90. minuti umalo došao do sva tri boda, no Lastuvka brani pokušaj Schindlera nakon brze kontre.

U stilu u kojem je završio prošlu sezonu, HSV je ušao u novu - pobjedom. U derbiju sjevera momčad Huuba Stevensa slavila je u Hannoveru sa 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 23. minuti, kada Benjamin odličnim udarcem pogađa gredu, od koje se lopta odbija iza gol linije Enkea. U redovima gostiju do 83. minute igrao je Ivica Olić.

Za razliku od HSV-a, čini se kako Herthu i u novoj sezoni čekaju razočaranja. Na gostovanju u Eintrachtu sastav iz Berlina, u kojem zbog tri kazne neigranja nije bilo Josipa Šimunića, doživio je minimalni poraz. Eintracht je do bodova stigao zahvaljujući Grku Amanatidisu, koji u 31. minuti koristi centaršut Streita i glavom zabija za 1:0. U nastavku susreta gosti su sve karte bacili u napad, od 73. minute zaigrao je i Srđan Lakić, no ostalo je 1:0 za domaćine.

Nakon mnogobrojnih pojačanja pristiglih uoči početka sezone, u redovima Wolfsburga zasigurno nisu očekivali ovakav start u prvenstvu. Iako su domaćini vrlo dobro ušli u susret te propustili nekoliko izglednih prigoda, gosti iz Bielefelda prvi su došli u vodstvo. Bilo je to u 38. minuti, nakon što Wichniarek odlično reagira na ubačaj Böhmea. I za drugi pogodak gostiju zasluge također idu Böhmeu, koji ovaj put odlično pronalazi Eiglera za 0:2 gostiju.

Nakon što su domaćini bacili sve karte u napad, Arminia iz brze kontre u 80. minuti preko Zume dolazi i do trećeg pogotka, da bi utješni pogodak za domaćine u 84. minuti postigao Radu. Sjajno je u redovima Arminije svih 90 minuta odigrao Andre Mijatović.

Jedini susret bez pogodaka odigran je u Leverkusenu, gdje su snage odmjerili Bayer i Energie iz Cottbusa. U redovima gostiju svih 90 minuta odigrao je Mario Cvitanović, Stiven Rivić zamijenjen je u 67. minuti, dok Kristijan Ipša nije bio ni na klupi.

Bundesliga, prvo kolo, 11.8.2007.
Bayer Leverkusen - Energie Cottbus 0:0, Bayern - Hansa 3:0, Bochum - Werder 2:2, Eintracht - Hertha 1:0, Hannover - HSV 0:1, Wolfsburg - Arminia 1:3