Tottenham 1:3 Everton
Everton

Tottenham potopljen na White Hart Laneu

Marin Vuković • utorak, 14.08.2007.

Nakon što je prije nekoliko dana u prvom kolu Premiershipa poražen od novog prvoligaša Sunderlanda, Tottenham je doživio i drugi uzastopni poraz, ovaj put od Evertona na svom White Hart Laneu. Nakon dva kola momčad koja je prošlu sezonu završila na petom mjestu i u prijelaznom roku potrošila preko 35 milijuna funti sada je prikovana za dno ljestvice...

Stvari su krenule nizbrdo po Tottenham već u trećoj minuti utakmice kada je nakon ubačaja Mikaela Artete u skoku najviši Joleon Lescott i glavom s nekoliko metara dovodi Everton u vodstvo. Tračak nade domaćima vratio je Anthony Gardner na gotovo identičan način u 27. minuti, no prije odlaska na odmor domaći su doživjeli još dva šoka.

Prvo je u 37. minuti nakon slabe reakcije domaće obrane na desetak metara od gola sam ostao Leon Osman i lijepim udarcem poslao loptu pod gredu za 1:2, a u doslovno posljednjim sekundama prvog dijela Alan Stubbs iz slobodnog udarca povećava prednost Evertona. Treba spomenuti da je kod trećeg pogotka Stubbs imao veliku pomoć domaćeg živog zida, budući da je lopta pogodila ispruženu nogu Didiera Zokore i prevarila nemoćnog Paula Robinsona.

U drugom poluvremenu Tottenham je zaigrao otvorenije ne bi li izvukao barem bod iz ove utakmice, a najbliže pogotku bili su kada je Jermain Defoe u 78. minuti pogodio vratnicu. U nekoliko navrata Everton je mogao i povećati prednost i tako iskoristiti otvorenu igru domaćina, no rezultat je do kraja ostao nepromijenjen.

Šest susreta drugoga kola igra se sutra, dok su utakmice između Newcastlea i Arsenala, te Liverpoola i West Hama odgođene zbog nastupa engleskih momčadi u trećem pretkolu Lige prvaka.