Manchester United opet neodlučeno, pobjeda Chelsea

Goran Tomičić • srijeda, 15.08.2007.

Manchester United ni u drugom prvenstvenom kolu nije uspio pobijediti. Crveni Vragovi su u gostima protiv Portsmoutha osvojili samo bod, unatoč ranom vodstvu. Chelsea je minimalno slavio u gostima protiv Readinga...

Carlos Tevez je protiv Portsmoutha debitirao za Manchester United, a Niko Kranjčar je i ovu utakmicu propustio zbog ozljede. U sedmoj minuti Evra je proigrao Ronalda, koji je pao u kaznenom prostoru, ali sudac se nije oglasio. U 15. minuti gosti su odigrali odličnu akciju i došli do prednosti. Nani je uposlio Teveza, koji je sjajno pronašao Scholesa, a on je sjajnim udarcem s 25 metara svladao Jamesa. Pet minuta kasnije Ronaldo je prekrasnom loptom pronašao Browna, ali on nije dobro reagirao i izborio je samo korner.

U 34. minuti prvu dobru priliku imao je Portsmouh, ali udarac Daviesa odlazi preko gola. U posljednjoj minuti prvog dijela Hreidarsson je udario Ronalda, ali nije dobio čak ni žuti karton. Manchester je bio bolja momčad, ali u prvom dijelu nije iskoristio nekoliko dobrih situacija. Kazna je stigla u 53. minuti, kad je Benjani glavom izjednačio nakon dobrog ubacivanja Taylora. Točno pola sata kasnije Portsmouth je ostao s igračem manje nakon drugog žutog kartona Muntarija, ali brojčano stanje je izjednačeno samo dvije minute kasnije. U naguravanju je sudjelovalo čak 15 igrača, a Ronaldo je glavom udario Hughesa i zaradio izravni crveni karton. Portugalac će vjerojatno biti suspendiran na nekoliko utakmica, a nakon ozljede Rooneya to će biti novi veliki udarac za Alexa Fergusona. Nakon dva kola branitelji naslova imaju četiri boda manje od Chelsea.

Chelsea je teško izborio gostujuću pobjedu protiv Readinga, koji je u prvom kolu osvojio bod na Old Traffordu. U 20. minuti Kalou je pao nakon dvoboja s Duberryem, ali sudac nije ništa pokazao. Reading je poveo u 29. minuti nakon velike pogreške gostujuće obrane. Ingimarsson je ubacio, a Cech je krenuo po loptu do koje nije uspio stići, već je samo onemogućio intervenciju Ben Haima i Sidwella, te je Bikey lako pogodio praznu mrežu. Samo dvije minute kasnije novi problem za Josea Mourinha stigao je u vidu ozljede Carvalha, kojeg je zamijenio Johnson.

U 33. minuti Cech je sigurnom reakcijom zaustavio udarac Doylea, a minutu kasnije Reading je imao sjajnu priliku. Doyle je prekrasnom loptom pronašao Ostera čiji udarac je zaustavila vratnica, a Harper je pucao preko gola. U 40. minuti pokušao je Drogba, ali to je bio lak posao za Hahnemanna, a tri minute kasnije domaći vratar nije imao problema nakon udarca glavom Johnsona.

U 47. minuti Lampard je izjednačio, a samo tri minute kasnije gosti su postigli novi pogodak. Kalou je uposlio Drogbu, koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora doveo Chelsea u vodstvo. U 64. minuti Cech je zaustavio odličan pokušaj Doylea, a osam minuta kasnije Kalifa Cisse je oborio Pizarra i zaradio drugi žuti karton. No, u posljednjoj minuti Reading je s igračem manje mogao šokirati goste, no Cech je savršenom reakcijom zaustavio novu bombu Doylea i udarac glavom Hunta.

Manchester City je na domaćem terenu minimalno slavio protiv Derby Countya, a Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu. Jedini pogodak postigao je Johnson u 45. minuti sjajnim udarcem desnom nogom s desetak metara nakon što je sjajno prošao trojicu protivničkih igrača i odigrao dvostruko proigravanje s Elanom. Ćorluka je odigrao još jednu dobru utakmicu, a u 64. minuti je i oprobao udarac, ali nakon proigravanja Elana pucao je kraj gola.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Birmingham i Sunderland, a gosti su u završnici spasili bod. Birmingham je poveo u 28. minuti, McSheffry je ubacio, a Kelly je glavom svladao Gordona. Taj rezultat bio je na semaforu do 76. minute, kad je Chopra iskoristio pogrešku domaće obrane i izjednačio rezultat. Birmingham je za novo vodstvo trebao šest minuta, McShane je proigrao pričuvu O´Connora, koji je pogodio za vodstvo domaćih 2:1. Konačan rezultat je u 89. minuti postavio Stern John nakon slobodnog udarca Coylea.

Fulham je u prvih dvadesetak minuta osigurao domaću pobjedu protiv Boltona. U 12. minuti Helguson je ubacio, a domaći vratar Warner je pogrešno procijenio loptu, koja je završila u mreži za vodstvo gostiju. Deset minuta kasnije Knight je nakon kornera glavom prenio loptu za Healya, koji je odlično reagirao i snažnim udarcem iz blizine izjednačio. Samo četiri minute kasnije Fulham je poveo nakon što je Cid skrenuo Smertinov udarac u vlastitu mrežu.

Još jednu minimalnu domaću pobjedu ostvario je Wigan protiv Middlesbrough, a jedini strijelac bio je Sibierski u 54. minuti. Utakmice Liverpool - West Ham, Newcastle - Arsenal i Blackburn - Aston Villa odgođene su zbog obveza engleskih momčadi u europskim natjecanjima.

Premiership, drugo kolo
Portsmouth - Manchester United 1:1, Reading - Chelsea 1:2, Manchester City - Derby County 1:0, Birmingham - Sunderland 2:2, Fulham - Bolton 2:1, Wigan - Middlesbrough 1:0.