PSV za pet, AZ bez sreće

Tomislav Pacak • subota, 25.08.2007.

Aktualni prvak Nizozemske, PSV, s lakoćom je pregazio NEC i tako zasjeo na čelo ljestvice Eredivisie zajedno s Vitesseom koji je prilično sretno pobijedio AZ Alkmaar...

Srpski internacionalac Danko Lazović imao je debi iz snova za momčad iz Eindhovena te je bio najbolji igrač u PSV-ovoj pobjedi nad Nijmegenom. Lazović je već u osmoj minuti zabio svoj prvi pogodak za PSV, a nakon što je Eric Addo zabio za 2:0, Lazović u 82. minuti rješava utakmicu svih rezultatskih dilema, ako ih je uopće i bilo u tom trenutku. Do kraja su Fagner i Bakkal upotpunili uvjerljivu pobjedu domaćina.

Stopostotan je ostao i Vitesse koji je s 1:0 svladao snažni AZ. Santi Kolk doveo je domaće u vodstvo u 26. minuti nakon dobre akcije Gommansa, a usprkos silnoj dominaciji nakon tog gola, AZ nije uspio doći ni do izjednačenja.

Roda je još u petak svladala Heracles s 2:1, a uspješan domaćin bio je i VVV koji je s 3:1 porazio Excelsior. Roberts je pogotkom u 89. minuti spasio bod Sparti na gostovanju kod Willem II.

Eredivisie, 2. kolo: Roda - Heracles 2:1, PSV - NEC 5:0, Vitesse - AZ 1:0, VVV - Excelsior 3:1, Willem II - Sparta 2:1.