Raspucani Feyenoord i Ajax

Kristian Hohnjec • nedjelja, 26.08.2007.

Nedjeljni susreti drugog kola prvenstva Nizozemske nisu donijeli iznenađenja. U derbiju Ajax je uvjerljivo slavio protiv Heerenveena unatoč ranom zaostatku, dok je Feyenoord goste u Bredu ispratio s pet komada u mreži. Od hrvatskih igrača nastupio je Danijel Pranjić...

Ajax je na startu prvenstva napunio mrežu De Graafschapa (8:1), pa je vodstvo Heerenvena u Amsterdamu došlo kao pravi šok. Miralem Sulejmani pogodio je u 27. minuti. Furioznom završnicom domaćin je na odmor ipak otišao s vodstvom. Prvo je u 44. izjednačio nedavo kupljeni Luis Suarez, da bi u sučevom dodatku 2:1 postavio Thomas Vermaelen. Kod oba pogotka asistirao je turski Šved Kennedy Bakircioglu.

U 52. minuti Robbert Schilder odvodi Ajax na sigurnu prednost, a konačnih 4:1 postavlja Suarez svojim drugim pogotkom u 58. minuti. 27-godišnji Bakircioglu usput je ostvario svoju treću asistenciju. Za Heerenveen je svih 90 minuta odigrao Danijel Pranjić.

U Rotterdamu NAC je pao s laganih 5:0. Roy Makaay, koji se nakon deset godina izbivanja vratio u Nizozemsku, strijelac je prvog pogotka u 21. minuti. Početkom drugog poluvremena na dodavanje Nurija Sahina Vlaar postavlja 2:0, a zatim se mladi Turčin i sam dvaput upisao među strijelce. Posljednji pogodak djelo je Jonathana de Guzmana.

Twente je na domaćem terenu remizirao s Utrechtom. Vodstvo gostiju (Broerse) preokrenuli su N`Kufo i Engelaar, samo da bi Tom Caluwe u 56. minuti postavio konačnih 2:2. Nakon startne pobjede Groningen je razočarao izgubivši kod kuće od De Graafschapa. Pogoci de Groota i Powela donijeli su bodove gostima.

Eredivisie, 2. kolo: Ajax - Heerenveen 4:1, Feyenoord - NAC Breda 5:0, Twente - Utrecht 2:2, Groningen - De Graafschap 0:2.