Real se izvukao, Sevilla preokrenula

Vedran Attias • nedjelja, 26.08.2007.

Na otvaranju nove sezone Primere vidjeli smo odličan gradski derbi koji je sjajno najavio sezone. Real Madrid je ipak u otvorenoj utakmici došao do pobjede. Sevilla je, iako je gubila na poluvremenu, ostvarila uvjerljivu pobjedu.

Real se dobro predstavio na otvaranju sezone, a Atletico je skoro uzeo bod (mogao je lako i sva tri) i tako najavio dobru sezonu na Calderonu. Madridskoj publici su se od prve minute predstavili Drenthe i Sneijder, no baš je prva minuta donijela hladan tuš na Bernabeu. Pernia je izveo korner s desne strane koji je Simao odlično prebacio na drugu stativu gdje je Sergio Aguero samo pospremio loptu u gol Casillasa. Kakav početak sezone!

Real je bio očito šokiran vodstvom gostiju, no pred njima je bila cijela utakmica. Utakmica je bila jako čvrsta, a na trenutke i gruba što najbolje pokazuje podatak kako je na kraju bilo čak 44 prekršaja. Raul Garcia dobro je uposlio Forlana u 4. minuti koji nije dobro pucao. U 13. minuti prijeti Sneijder, a samo minutu poslije njega Robinho. U 15. minuti Sergio Ramos prošao je po desnoj strani i nabacio Raulu na glavu koji matira Lea Franca za izjednačenje.

U 22. minuti Forlan ponovno prijeti opasnim udarcem kojeg Casillas brani. Sergio Ramos opasno je prolazio po desnoj strani i dobro centrirao, a u 34. minuti Robinho nije precizan kao Raul. U 38. minuti Van Nistelrooy je opasno pucao, ali vratar Atletica je na mjestu. Prvo poluvrijeme završio je Pernia dobrim udarcem iz slobodnog udarca u 43. minuti.

Na odmoru je u svlačionici ostao Cannavaro, a njegovo mjesto zauzeo je Metzelder, pojačanje iz Dortmunda. Drugo poluvrijeme je bilo jednako zanimljivo i puno prigoda kao i prvo. U 47. minuti Maniche prijeti dalekometnom bombom, a Casillas krajnjim naporom brani. Van Nistelrooy u 48. minuti dobro puca nakon dodavanja Sneijdera. U 60. minuti Pernia proigrava Simaoa koji dobro puca, ali Casillas je na mjestu.

U 63. minuti na travnjak Santiago Bernabeu istrčalo je dobro poznato lice Jose Antonia Reyesa, ali u krivom dresu - zamijenio je Simaoa. Real je sve više pritiskao, a odraz pritiska se najbolje vidi kroz broj kornera kojih je Real izveo čak 13. Udarci su se redali gotovo svake minute na jednoj ili drugoj strani. U 67. minuti Metzelder puca nakon dodavanja Ramosa, a u 72. Forlan nakon odličnog proigravanja Reyesa.

U 77. minuti izašao je Van Nistelrooy, a u igru je ušao Javier Saviola. U 80. minuti nakon niza prilika s obje strane Real je ipak bio s(p)retniji i poveo 2:1. Guti je odlično pronašao Sneijdera koji na najljepši način okrunjuje dobru igru na premijeri u dresu Reala. U 85. minuti strijelac Sneijder napustio je igru, a ušao je Gago. Do kraja smo još vidjeli pokušaje Forlana i Reyesa, no završilo je pobjedom Reala.

Druga utakmica večeri u kojoj su se sastali Sevilla i Getafe počela je slično kao i prva. U 2. minuti Pablo je prekrasno izveo slobodni udarac i doveo goste u vodstvo. Sevilla je cijelo prvo poluvrijeme kontrolirala igru i većinom imala loptu u svojim nogama, no osim jednog udarca u okvir nisu imali većih prilika. Maresca je u 8. minuti opasno pucao, no pored gola. U 28. minuti pojačanje iz Lensa Keita pucao je pored vrata iz dobre pozicije. Sevilla je imala pritisak, ali bolje šanse su imali gosti. Kepa i Mario Cotelo opasno su prijetili iz kontra napada.

U drugi dio ušla je samo Sevilla. Zgazili su Getafe i moglo bi se reći kako su gosti dobro prošli. Imali su 29 udaraca po golu i čak 64 % loptu u svojem posjedu. S četiri pogotka Sevilla je ostvarila uvjerljivu pobjedu. Jesus Navas već je u 46. minuti izjednačio. Do kraja su pogotke postigli trojica napadača kluba iz Andaluzije. Luis Fabiano u 67. minuti na dodavanje Kanoutea koji se samo tri minute kasnije i sam upisao u strijelce na dodavanje Keite. U 72. minuti izašao je Kanoute, a u igru je ušao Kerzhakov koji je u 82. minuti postavio konačnih 4:1.

U trećoj utakmici koja je počela u isto vrijeme kad i Sevilla - Getafe sastali su se Murcia i Zaragoza. Ova utakmica je bila i najlošija utakmica večeri. Regueiro je zaprijetio gostima u 15. minuti, a Mejia je nakon dodavanja Garcie doveo domaće u vodstvo. Jedinu pravu priliku u prvom dijelu za goste je Ricardo Oliveira u 30. minuti pretvorio u pogodak i tako odmah pokazao kako je ipak riječ o dobrom igraču koji se u Milanu nije snašao.

U drugom dijelu smo gledali sličan, loš, nogomet. Većih prilika nije bilo niti na jednoj strani. Gosti su u 58. minuti jedini put zaprijetili u drugom dijelu i to preko udarca Garcie koji je prošao pored vrata. U 64. minuti Fernando Baiano sjajno se snašao i donio vrijednu pobjedu Murciji na otvaranju nove sezone.

Sudeći po prvim utakmicama kojima je počela nova sezona čeka nas još jedna uzbudljiva godina u Španjolskoj.