Varteks di Caprio 30:29 Poreč
Poreč

Varaždinci do prve pobjede

Branko Barić • subota, 22.09.2007.

Ugodno popunjena varaždinska dvorana ''Graberje'' svjedočila je jako zanimljivoj prvenstvenoj utakmici. Nakon mnoštva lijepih poteza, rezultatskih preokreta i infarktne završnice, domaćini su protiv Poreča uspjeli doći do prve ovosezonske pobjede...

Varaždinci su odlično otvorili susret i održavali prednost od dva do tri pogotka razlike prvih petnaestak minuta. U 18. minuti je 10:7, a u tom trenutku u potpunosti je proradila 3-2-1 obrana gostiju iz Poreča. Deset minuta nisu primili pogodak, čak nisu dopustili protivnicima niti da nekoliko napada zaredom uopće upute udarac prema golu. To ih dovodi do potpunog preokreta i prednosti 13:11, ali ekipa koju vodi Stjepan Obran uspijeva izjednačiti do velikog odmora.

Drugo poluvrijeme donijelo je s obje strane puno efikasniju i atraktivniju igru u napadu i veće praznine u obranama, na što se brojna varaždinska publika nije žalila. Porečani ponovno prvi dolaze do prednosti od dva gola razlike i u tim trenucima izgledaju kao bolja momčad na parketu. No ni to nije dugo trajalo – Varteks DC novom serijom 3:0 vraća prednost u svoje ruke i čuva je do 25:25.

S tim rezultatom ulazi se u završnicu koja je oduševila sve u dvorani. Prvo gosti zabijaju za 25:26, a potom Varaždinci odgovaraju serijom 4:0 za 29:26. Ključnu ulogu ponovno tu igra iskusni Boris Vujović koji veći dio susreta nije uspijevao ništa obraniti, ali kad je bilo najvažnije skinuo je par lopti vrijednih dva boda. Porečani su s igračem manje uspjeli doći do 30:29, čak su imali i posljednji napad za izjednačenje. Lopta je došla na krilo do Špehara koji nema baš idealan kut i ne može prevariti Vujovića.

Najefikasniji igrač susreta bio je Melnjak s 11 pogodaka (pet iz sedmeraca), a dobru partiju pružio je i Žnidarić s pet pogodaka. U gostujućim redovima istakli su se Kovač sa šest, ''tragičar'' Špehar s pet, te Banić s četiri pogotka.

Dukat 1. HRL muški, 4.kolo: Varteks DC – Poreč 30:29 (13:13)