Nema sreće za goste

Vedran Stilin • nedjelja, 23.09.2007.

U četvrtom kolu Dukat Prve HRL riječki Zamet je na domaćem terenu svladao Osijek, a još su bili uspješni rukometaši Siscije, Bjelovara i Dubrave…

Osijek je odlično krenuo u utakmicu igranoj u Rijeci te je u jednom trenutku imao čak sedam pogodaka prednosti. Ipak, rukometaši Drage Žiljka su u drugom dijeli prvog poluvremena angažiranije zaigrali što je rezultiralo smanjenjem zaostatka na prihvatljiva dva gola poslije 30 minuta igre(12:14).

Drugi dio donosi novu seriju pogodaka domaćeg sastava koji im donosi prelazak u vodstvo i okončanjem utakmice trijumfom 28:26. Najbolji u sastavu Zameta bio je Hrvatin s devet golova, dok je kod Osječana po šest zabili Tomas i Matošević.

Još jednu tvrdu i neizvjesnu utakmicu vidjeli smo u srazu Siscije i Moslavine koja je nakon velike borbe otišla u konačnici na stranu Sisčana rezultatom 26:25. To je ujedno prva ovogodišnja domaća pobjeda Siscije, a slađa je time što je ostvarena protiv rivala iz Kutine.

Bjelovar je također upotpunio uspješan ovotjedni domaći niz ostvarivši slavlje na svom parketu protiv Gorice. U prvo dijelu velikogorički sastav imao je rješenja za domaće napade te su rezultat držali u egalu gotovo do samog kraja kada popuštaju i dopuštaju Bjelovaru slavlje s 29:25.

Niti Metković nije uspio doći do bodova na gostovanju kod Dubrave. Točnije rečeno, Metkovćani nisu bili niti blizu okusa pobjede jer su domaći rukometaši već na poluvremenu imali visoku prednost 21:12 koju povećavaju do kraja te susret završavaju visokom pobjedom 41:30.