Međimurje 31:25 Split
Split

Opasno lako ćemo

Ivana Strahija • nedjelja, 23.09.2007.

Pipo je u utakmici protiv Koteksa ponovno pokazao svoju veliku slabost: kad god protivnik u Čakovcu (ili na gostovanju, što se toga tiče), bude slabiji klub, u Čakovčane se uvuče pogubna filozofija 'lako ćemo', koja ih je u prošlom prvenstvu stajala i bodova.

PERUTNINA PIPO IPC – KOTEKS 31:25 (14:11)

Čakovec, dvorana Graditeljske škole, gledatelja 300
Suci: Posavec i Sokol (Varaždin)

Perutnina Pipo IPC: Bagarić 4, Arnaudovski 6, Raković 6, Varga 2, Balog 1, Vidaković, Lesjak 1, Zadravec 2, Belko 1, Mesarić 3, Krajner, Čavar 5
Koteks: Kovačić 2, Paponja 5, Ševo, Bajan 1, Žeravica 2, Koljanin 1, Majić 2, Korjenčić, Varvodić 4, Javorčić 7, Sladoljev Jolić 1

Sedmerci
Perutnina Pipo IPC: 2/2 (Arnaudovski 2/2)

Koteks: 4 minute

Teško da smo ikad vidjeli slabiji start Čakovčana no u utakmici protiv Koteksa, kad je domaćima trebalo punih 17 minuta da postignu svoj drugi pogodak. Gosti iz Splita su u Čakovec stigli nabrijani, željni dokazivanja kvalitete svoje mlade ekipe i uspješno su iskoristili ponuđeno.

Šest je puta za redom Koteks uspješno pogađao čakovečku mrežu, ni inače odličan Šego nije uspio zaustaviti ono što je obrana propustila. Od 1:1 do 1:7 Splićani gospodare terenom, jedan od najboljih u njihovim redovima je i vratar Čarapina, koji dodatno tjera nervozu u čakovečke redove.

Slika 1 od 2.

Canjuga uzima time out i objašnjava svojoj ekipi da to tak ne ide, pošto ni s igračem više na parketu nisu uspjeli stisnuti loptu u Koteksovu mrežu. Izgleda da je špotanje bilo uspješno pošto Pipu nakon toga treba svega pet minuta da izjednače na 8:8. Do isteka 30 minute Pipo je u prednosti +3, lakše se diše.

Međutim, Splićani se ne daju tako lako zaustaviti, pa u devetoj minuti nastavka opet izjednačuju (dva pogotka Paponje, jedan Varvodća). Čakovčani se opet moraju vaditi, no ovog puta ne popuštaju ništa slučaju, nego do 23. minute stižu do +10 kod 29:19.

Pomoćni trener Josip Borković priznao je da pristup Čakovčana utakmici nije bio na zavidnoj visini: "Najteže su utakmice u kojima unaprijed upišemo bodove, kao i u prošlom kolu protiv Medveščaka. Svakako trebamo poraditi na psihi igrača, moraju shvatiti da nema lakih utakmica, tim više što se svi na nas napale. U idućem kolu gostujemo u Gorici, s današnjim bismo pristupom mogli i izgubiti." Trener Canjuga još je rekao da promašiti 15 zicera nije nimalo dobro, kad se tome nadovezalo i loše trčanje te pogreške u dodavanju,sve to zajedno ispada neozbiljno. "Bez obzira na današnju utakmicu mi imamo osam bodova iz četiri kola i nikom neće biti lako s nama", na kraju je ipak zaključio Canjuga.