1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 06.10.2007., Čakovec, SRC Mladost, gledatelja: 400
Suci: Vučemilović (Osijek), Novoselnik (Belišće), Antolović (Našice)
Stipe Lapić 90'
Šibenik

Međimurje - Šibenik: Međimurci prokockali bodove

Ivana Strahija • subota, 06.10.2007.

I ovog su puta, kao toliko do sad, Međimurci u posljednjim minutama ispustili pun plijen iz ruku i poklonili bod sretnim Šibenčanima. Dva su puta Međimurci vodili, dva puta su Šibenčani dostigli rezultat, pa mršav bod mora, unatoč velikom htijenju za pobjedom, Međimurju biti dovoljan.

Cicero Lima Pereira
74'
16
Roberto Alviž
89'

Juraj Grizelj
46'
9
Alen Šubić
59'
17
Krunoslav Jambrušić
65'
Ivica Kalinić

U prvom su poluvremenu Međimurci u sustavu 3-4-3 suvereno vladali svojim travnjakom. Vrlo blijeda izvedba Šibenika, s tek dva udarca na gol, ipak nije Međimurcima dala dovoljno samopouzdanja da zatresu mrežu onoliko puta koliko je trebalo.

Već u petoj minuti su domaći zavrijedili pljesak publike, kad prvo Darmopil topovskim udarcem iz daljine trese vratnicu šibenskog gola, a na odbijenu loptu odlično reagira Peraica, no pogađa tek prečku. Par minuta kasnije Šibenčanin Vitaić pokušava zatresti domaću mrežu, ali lopta odlazi daleko iznad gola.

Prvi pogodak pada u 18. minuti, kad Eliomar savršeno točno pronalazi Piškora na kojeg je gostujuća obrana zaboravila, a ovom nije teško ubaciti loptu na pravo mjesto. 1:0 stoji na semaforu tek desetak minuta, a potom Međimurju opet glave stižu individualne pogreške. Ovog su puta u obrani tragično pogriješili Vitas i Štefulj te poklonili loptu Rogliću, koji ne vjerujući vlastitoj sreći matira vratara Čonkaša.

Domaći nastavljaju pritisak na gostujuća vrata, Šibenik se prisiljen braniti pred naletima Međimurja, pa ni ne ulaze u domaći šesnaesterac do isteka prvih 45 minuta. Nakon što je pomoćni sudac Novoselnik katastrofalno zakinuo Međimurje, dignuvši zastavicu za zaleđe Peraice, kojeg apsolutno nije bilo, domaćini se osvećuju na najbolji mogući način. Iz slobodnjaka sa 17 metara Piškor upisuje još jedan zgoditak, pa Međimurci na odmor odlaze s 2:1.

U drugom poluvremenu Međimurci i dalje igraju dobro, no Šibenčani konačno pronalaze svoju igru i ozbiljnije prijete domaćem golu. U tri je navrata odlično intervenirao međimurski vratar Čonkaš, prvo mu loptu pod prečku pokušava smjestiti Vitaić, potom pokušava Jambrušić, a par minuta kasnije i Raič, koji iz okreta proteže agilnog vratara.

Do gola za izjednačenje gosti dolaze u 90. minuti. U prvom valu napada Grizelj centrira za Raiča koji puca ka domaćim vratima, no netko iz obrane Međimurja izbija loptu u polje, na žalost, ravno pred Lapića, koji na najbolji mogući način iskorištava ponuđeno.