Nexe Našice 43:20 Gorica
Gorica

Zabijali su baš svi

Dalibor Kraljik • nedjelja, 07.10.2007.

U Našicama su utakmicu šestog kola Dukat Prve hrvatske rukometne lige odigrali domaći Nexe i gostujuća Gorica iz Velike Gorice. Za uvodni je dio izvještaja s ove utakmice dovoljno samo reći da su se svi našički rukometaši iz zapisnika, osim dvojice golmana, uspjeli upisati u listu strijelaca…

Nexe – Gorica 43:20 (22:9)
Našice, ŠSD OŠ „Kralja Tomislava,“ oko 600 gledatelja

Suci: Vjekoslav Lovrić (Zagreb) i Hrvoje Pektović (Zagreb)

Nexe: Šunda 6 (2), Kovačević 1, Kasak 4, Mrđenović 2, Barišić 3, Tomičić 3, Nekić 2, Rajković, Šimić 2, Kević 4, Malner 8 (3), Pahanić 6, Turković 2, Lelić.
Trener: Saša Kuček

Gorica: Dijanić, Ceković 6 (1), Radoš, Pušić, Crnolatec 1, Šimunić 5, Nedić 2 (2), Fras 1, Kranjčina 1, Zrno, Uzelac 4, Kovač, Lončar. Trener: Gorki Grgurev

Sedmerci: Nexe 5/6, Gorica 3/5.

Isključenja: Nexe 4 minute (Barišić 2, Turković 2), Gorica 14 minuta (Ceković 2, Radoš 2, Pušić 2, Šimunić 2+2, Kranjčina 2, Uzelac 2).

Igrač utakmice: Vladimir Malner (NEXE)

Večeras se pred oko 600 gledatelja u dvorani OŠ ''Kralja Tomislava'' u Našicama odigrala utakmica između Nexea i Gorice u kojoj je domaća momčad uvjerljivo nadigrala danas slabašne goste iz Velike Gorice.

Našičani su od prve minute krenuli ofenzivno na protivnički gol i bili u stalnome vodstvu. Jedino vodstvo gostiju bilo je u petoj minuti utakmice kad su preokrenuli 2:0 u 3:2. No, Nexe se odmah vraća u igru i s dva pogotka ponovno prelazi u vodstvo (4:3). Gosti su još jednom uspjeli izjednačiti na 4:4 i to je bilo sve što smo vidjeli od njih. Našičani su u potpunosti preuzeli igru i sve više i više povećavali svoje vodstvo.

Kod 6:5 Nexe ulazi u seriju 5:0 i u 14. minuti utakmice ima šest golova prednosti (11:5). Mario Crnolatec prekida našički niz pogotkom za 11:6, ali domaći kod 12:8 ponovno ulaze u seriju 5:0 i u 22. minuti utakmice imaju devet pogodaka viška (17:8).

Cijela je utakmica bila obilježena dugačkim serijama pogodaka domaće momčadi koju gosti s jednim ili dva postignuta gola uspijevaju tek na kratko zaustaviti. Tako Željko Uzelac u 24. minuti prekida pet domaćih pogodaka u nizu (17:9), ali u posljednjih pet minuta prvoga dijela gostujući gol pogađaju Barišić, Kević, dva puta Kasak i Malner iz sedmerca za novih 5:0 i 22:9 na kraju prvoga poluvremena.

Nakon što se rukometaši prve momčadi, na čelu s Vladimirom Malnerom (osam golova), dobro ''ispucali'', Nexeov je trener Saša Kuček dao priliku i igračima koji su u dosadašnjih pet kola nešto manje igrali.

Da Našičani imaju kvalitetnu momčad s ''dugačkom klupom'' vidjeli smo u drugom poluvremenu u kojem su igrači koji su danas bili u pričuvi nastavili gostima ''puniti'' već ionako pretešku mrežu.

Goričani su dobro ušli u nastavak utakmice, postigli su tri gola u nizu i smanjili rezultat na 22:12. Na trenutak smo se ponadali da će se možda gosti rezultatski približiti i učiniti utakmicu uzbudljivijom, ali Nexe na 0:3 odgovara sa, pogađate, 5:0, i povećava prednost na 27:12.

I onda ponovno isti slijed; Gorica prekida seriju i smanjuje na 28:16, a Našičani s čak 8:0 dolaze do +20 (36:16), velike prednosti za košarku, a kamoli za rukomet. Ostalo je još deset minuta do kraja utakmice. Deset minuta pomalo nezanimljivog rukometa bez pravog natjecateljskog naboja.

Našičke su ''serijske ubojice'' napale još jednom sa 4:0 kod 36:17 i po prvi puta danas došli do +23 (40:17). Obje su momčadi do kraja utakmice postigle još po tri gola za konačnih Nexe 43, Gorica 20.

Najbolji je igrač i strijelac današnje utakmice bio Nexeov Vladimir Malner s osam postignutih golova, a vjerojatno bi postigao i koji pogodak više da je igrao i u drugome poluvremenu. Kod Gorice je ponajbolji igrač na parketu bio danas kod gostiju najefikasniji Hrvoje Ceković koji je šest puta pospremio loptu u Nexeovu mrežu.

Gostujuća je momčad danas tako teško poražena ponajviše zbog neigranja nekoliko svojih glavnih igrača, dok su oni koji su danas izašli na našički parket bili pretežno neiskusni mladići koji su puno griješili, gubili previše lopti, imali mnogo udaraca koji su završili u našičkome bloku ili daleko od gola. No, kako god bilo, Našičani su iskoristili pruženu im priliku i zasluženo ostvarili pobjedu i osvojili nove prvenstvene bodove.