Teža ozljeda Blažička

Petar Plevnik • nedjelja, 14.10.2007.

Deveto kolo Bundeslige donijelo nam je loše vijesti. Naime, u dvoboju Lübbeckea i Essena tešku ozljedu doživio je Nikola Blažičko, a prve prognoze govore da se radi o ozljedi križnih ligamenata. Neigranje Flensburga iskoristio je Kiel i uvjerljivom pobjedom ponovno zasjeo na prvo mjesto...

Deveto kolo još su u srijedu derbijem otvorili HSV i Gummersbach. Domaćini su od prve do posljednje minute bili u vodstvu, slavivši na kraju sa 33:29. Najbolji u redovima HSV-a Flohr i Yoon sa šest pogodaka, dok kod gostiju najbolji Puntgartnik sa sedam pogodaka. Vedran Zrnić četiri se puta upisao u strijelce, od čega tri puta iz sedmeraca, uz jedan promašaj sa linije sedam metara.

Kiel je iskoristio neigranje Flensburga i uvjerljivom pobjedom protiv Ballingena ponovno zasjeo na čelo ljestvice. U uvjerljivoj pobjedi 36:21 najbolji Lund i Klein sa sedam pogodaka, dok kod gostiju po tri pogotka Bracka, Hertha i Strobela.

Nordhorn se na domaćem parketu lakoćom obračunao sa Mindenom, slavivši sa 31:21. Prvo ime u redovima domaćina, za koje nije nastupio Goran Šprem, Glandorf sa sedam pogodaka, kod gostiju osam pogodaka Niemeyera.

Tek nešto manje uvjerljiv bio je Lemgo, na domaćem parketu svladavši Wilhemshavener sa 33:24. Iako se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom (14:14), domaćini u nastavku predvođeni Kehrmannom sa sedam pogodaka dolaze do uvjerljive pobjede. Kod gostiju po šest pogodaka braće Köhrmann.

Derbi začelja igran je u Lübbeckeu, gdje je momčad Velimira Kljaića protiv Essena došla do druge prvenstvene pobjede. Domaćini su pobjedu skupo platili, budući da je u osmoj minuti susreta tešku ozljedio doživio naš Nikola Blažičko, a nažalost stradali su križni ligamenti i hrvatskom vrataru predstoji duža pauza. Inače, domaćini su prilično lako došli do konačnih 30:26. Najbolji kod domaćina Remer sa osam pogodaka, kod gostiju isti učinak Schmetz.

Slika 1 od 1.

Rutinsku pobjedu upisao je Magdeburg na gostovanju u Wetzlaru. U slavlju gostiju 30:24 najbolji Bielecki sa sedam pogodaka, dok je kod domaćina uz Michela sa osam pogodaka, odličnu partiju pružio naš Krešo Ivanković sa pet realiziranih sedmeraca iz pet pokušaja.

S vrlo dobrim igrama nastavio je Melsungen Marija Kelentrića, koji je na domaćem parketu sa 36:29 bio bolji od Großwallstadta. Domaćine je do pobjede predvodio Stojanović sa devet pogodaka, a dobar učinak imao je i Kelentrić sa 13 obrana. Kod gostiju pet pogodaka Tiedtkea.

Petu prvenstvenu pobjedu upisao je i Kronau, koji je bez problema prošao gostovanje kod Göppingena. U pobjedi gostiju 35:27 najbolji Velyky sa sedam pogodaka, dok kod domaćina isti učinak Garcije Padrona. Dalibor Anušić nije se upisao u strijelce za domaćine.

Bundesliga, deveto kolo, rezultati:
HSV - Gummersbach 33:29, Wetzlar - Magdeburg 24:30, Nordhorn - Minden 31:21, Lemgo - Wilhemshavener 33:24, Lübbecke - Essen 30:26, Melsungen - Grosswallstadt 36:29, Göppingen - Kronau 27:35, Kiel - Ballingen 36:21

14Wetzlar 34904:986-8221
15Minden 34893:1009-11618
16TUSEM Essen 34931:1058-12718
17TuS N-Lübbecke 34874:1019-14518
18Wilhelmshavener HV 34866:1047-18114