CSKA otvorio europski račun

Tomislav Globan • ponedjeljak, 22.10.2007.

Utakmicom Prokoma i moskovskog CSKA otvorena je nova sezona Eurolige. Ruska momčad u poljskom je Sopotu uvjerljivom pobjedom opravdala status izrazitog favorita i najavila visoke ambicije i u ovoj sezoni...

Finalistima prošlosezonske Eurolige trebalo je 12 minuta da se zagriju i krenu u nezaustavljivi pohod k prvoj pobjedi u novoj europskoj sezoni. Prvu četvrtinu dobio je Prokom 16:13, no u drugih 10 minuta CSKA je pokazao svoje pravo lice.

Slika 1 od 2.

Fantastičan je u tim trenucima bio Nikos Zisis koji je postigao svih 10 poena ruske momčadi u seriji 0:10 i pokrenuo uragan petorostrukih europskih prvaka. CSKA je drugu četvrtinu dobio 32:16, pobjegao na +13 i prelomio utakmicu. Domaćima nije pomogao ni izvrstan učinak Milana Gurovića koji je poluvrijeme dočekao s 15 ubačenih poena.

Vrlo dobru utakmicu odigrao je za goste Slovenac Matjaž Smodiš ubacivši ukupno 18 poena, od kojih čak 14 u drugom poluvremenu. Gurović je tricama pokušavao vratiti svoju momčad u igru, no Rusi su na sve imali odgovor te su posljednjih 10 minuta dočekali s maksimalnih 69:50.

Četvrta četvrtina bila je odrađivanje posla sa strane Messinine momčadi pa je utakmica završena s istovjetnom razlikom, +19 za CSKA, rezultatom 88:69.

Nikos Zisis se na kraju zaustavio na 15 koševa, Šiškauskas je dodao svojih 13, dok je Prokomov Gurović prvi strijelac utakmice s 25 poena.

U sljedećem kolu CSKA u Moskvi dočekuje Montepaschi, dok Prokom putuje u litavsku prijestolnicu kod Žalgirisa.