Skupina A: Poraz Marka Popovića

Branko Barić • četvrtak, 25.10.2007.

Nakon otvarajućeg susreta između Prokoma i CSKA, odigrana su još dva susreta iz skupine A. Dvije talijanske momčadi na svojim parketima izvukle su značajne pobjede. Siena je bila više nego uvjerljiva, a Virtus je iskoristio prednost vatrenog domaćeg terena...

Žalgiris je od druge četvrtine preuzeo kontrolu nad rezultatom, u nekoliko navrata vodio po sedam pogodaka razlike, no to nije uspio kapitalizirati. Početkom posljednje dionice domaćini se nošeni sjajnom bolonjskom publikom u potpunosti vraćaju u susret, te dvije minute prije kraja odlaze na šest koševa razlike. Marko Popović tricom smanjuje na samo tri, Tanoka Beard slobodnim bacanjem na minus dva, ali dalje nije išlo. Mirna ruka u završnici Alana Andersona s crte slobodnih bacanja presudila je u korist Virtusa, pa krajnji rezultat je 81:75. Anderson je susret okončao s 28 pogodaka i najzaslužniji je za pobjedu Talijana, dok je na drugoj strani Paulius Jankunas postigao 15. Popović je u 19 minuta provedenih na parketu zabio devet, uz dvije asistencije i jednom ukradenom loptom.

Slika 1 od 2.

Union Olimpija držala je priključak samo prvih deset minuta u Sieni, a nakon toga je na parketu bila samo jedna ekipa. Rezultat druge četvrtine bio je 30:8, što je jasan pokazatelj odnosa snaga. Domaćini su pogodili sve što su šutnuli, sjajnom obranom otvorili su puno laganih kontri, a Olimpija je samo tonula. Litavski duo Kaukenas-Lavrinovič bio je naprosto nezaustavljiv, dok je s druge strane izostao očekivani učinak Dragiča. Do kraja više nije bilo nikakvih uzbuđenja i susret se pretvorio u egzibiciju. Konačnih 80:52 realan je rezultat s obzirom na ono što se događalu u tih 40 minuta. Lavrinovič je postigao 21 koš uz šest skokova, a Kaukenas 22 uz pet skokova. Hukić s 14 i Milič sa 16 poena jedini su nešto pokazali u slovenskim redovima.

Prvo kolo u skupini A kompletirat će se danas velikim obračunom u Ateni između Olympiakosa i Tau Ceramice.