Skupina B: Maccabi pregažen, Arisu završnica

Kristian Hohnjec • četvrtak, 01.11.2007.

Cibonini direktni rivali za prolazak u Top 16, Lietuvos Rytas i Aris ubilježili su druge pobjede. Litavci su nadskakali neuigrani Maccabi Tel Aviv (92:74), dok je Aris slavio na gostovanju kod Le Mansa (66:69). Nikola Vujčić odigrao je ispod svojeg standarda...

Lietuvos Rytas - Maccabi Tel Aviv 92:74

Pobjeda Lietuvosa nije iznenađenje, ali neočekivana jest lakoća kojom su do nje došli. Zahvaljujući odličnoj šuterskoj dionici povremenog reprezentativca Mindaugasa Lukauskisa Rytas je nakon deset minuta vodio 24:16. Kenan Bajramović izvrsno je reagirao s klupe pa je prednost domaćina nastavila rasti. Na poluvrijeme se otišlo s velikih 46:31.

Kattash u drugom dijelu nije mogao zaustaviti potop "izraelskog ponosa", a s konačnim rezultatom 82:64 mogu biti i zadovoljni, budući da je Lietuvos imao i ogromnih 68:41. Maccabi je dvice pucao 76 posto, a razlog uvjerljivog poraza leži u nevjerojatnoj skakčkoj nadmoći Litavaca - 40:17.

Nikola Vujčić bio je ispod svoje razine, ali još uvijek ponajbolji "Žuti" s 12 poena, četiri skoka i dvije asistencije za 28.5 minuta. Will Bynum zabio je 14 koševa. Najbolji igrač utakmice bio je svestrani Arturas Jomantas s 19 koševa, šest skokova, šest asistencija i tri ukradene lopte. Lukaukis je u drugoj pobjedi Lietuvosa sudjelovao sa 16, a Price s 15 poena.

Le Mans - Aris 66:69

Aris je pobjedu nad Unicajom oplementio slavljem u Le Mansu. Nakon neizvjesne završnice, Herbertova momčad pobijedila je 69:66. Solunjani su na poluvremenu imali velikih 39:27, ali uz odličan učinak Luke Bogdanovića domaćin se već do kraja treće dionice vratio u igru (49:52).

Gosti su minimalnu, ali vrijednu prednost uspjeli sačuvati sve do kraja. Le Mans je u posljednjoj minuti imao dva napada za najmanje produžetak, ali prvo Bogdanović promašuje tricu, a zatim Raviv Limonad gubi loptu. Aris su predvodili Amerikanci Terry i Wright sa 16, odnosno 15 koševa. Bogdanović je zabilježio 18 uz osam uhvaćenih lopti za poražene, a Batum je dodao 13 poena.