Skupina B: Efes rutinski zašio Armani

Kristian Hohnjec • srijeda, 31.10.2007.

U drugom susretu skupine B igranom u srijedu Efes Pilsen je lako 80:70 nadigrao goste iz Milana. Armani je vrlo dobro otvorio utakmicu, no Blattova napadačka mašinerija proradila je u drugoj četvrtini i riješila pitanje pobjednika...

Zahvaljujući iskusnom beku Massimu Bulleriju Armani je u prve dvije minute stigao do vodstva 7:0. Prednost su držali do same završnice prve četvrtine (18:15), a tada je Efes napravio seriju od koje se Cajina demoralizirana momčad više nije oporavila.

Pogađali su Hutson, Arslan i Nicholas, a Milano sljedećih šest minuta nije uspio postići koš, pa je rezultat u 15. glasio 33:18 (serija 18:0) za domaćina. Nova trica šutera Drewa Nicholasa donijela je za goste teško dostižnih 46:28 na poluvremenu.

U drugih 20 minuta domaćin je rutinski održavao prednost. Milano se najviše približio u 34. (71:62), no pobjeda Efesa nikad nije bila upitna. Tricom konačnih 80:70 postavio je . Nicholas je zabio 16 poena za "pivare", a dvoznamenkasti su još bili Gregory(13), Erdogan (12), Hutson (11) i Kuqo (10). Scoonie Penn (0/5 šut, asistencija) za 25 minuta nije se uspio upisati među strijelce. Armani je s 18 poena i četiri asista predvodio Massimo Bulleri.

Euroliga, skupina B, 2. kolo: Efes Pilsen - Armani Jeans 80:70.