Unicaja - Cibona: Lekcija Davora Kusa u "potopu"

Bojan Poturica • srijeda, 31.10.2007.

Nakon pobjede nad Efes Pilsenom u prvom kolu, košarkaši Cibone naglo su "prizemljeni" u drugom susretu Eurolige. Zagrebačka momčad je na gostovanju u Malagi pregažena od strane Unicaje koju je predvodio bivši "cibos" Davor Kus...

Košarkaši Cibone ponovno su doživjeli "katastrofu" na gostovanju u Euroligi. Pobjeda nad Efes Pilsenom dala je vjeru "cibosima" da bi mogli nešto napraviti u Malagi, no dogodilo se upravo suprotno - Cibona je doživjela potop te je poražena s visokih 102:64.

Vezane vijesti

Rezultat dovoljno govori o cjelokupnoj izvedbi momčadi Josipa Vrankovića koja je u susret krenula s vodstvom 4:10 da bi na kraju prve četvrtine zaostajala samo 21:18. Jimenezova trica je donijela Unicaji +6, a potom je mini-serijom Kelleya Cibona stigla do vodstva 26:27. I to je bilo sve od zagrebačke momčadi koja je iznenadno stala te je do kraja susreta postigla još samo 37 koševa. Unicaja je serijom 18:7 u potpunosti preuzela kontrolu te je domaćin drugu četvrtinu dobio rezultatom 33:16, a vodstvo Unicaje je iznosilo 30 poena nakon 30 minuta.

Pretpostavka uoči susreta je bila kako Vrankovićevi igrači dobro poznaju Davora Kusa koji samim time ne bi trebao imati veliku partiju. Pretpostavka se pokazala netočnom i Kus je protiv svoje bivše momčadi odigrao briljantnu utakmicu te je bio najbolji igrač na terenu iako nije startao u petorci. 29-godišnji Riječanin postigao je 23 koša uz valorizaciju 27. Kus je trice gađao 5/5.

Osim Kusa, vrlo dobre predstave u dresu Unicaje pružili su Daniel Santiago (13 koševa, 9 skokova, 3 blokade), German Gabriel (14 koševa) i Boniface N'Dong (12 koševa, 7 skokova). Koliko je napadački Unicaja bila raspoložena najbolje govori podatak da je momčad Sergia Scariola ubilježila 25 asistencija, naspram četiri asistencije Cibone. Usto su Španjolci imali i 19 skokova više od našeg prvaka (39 naprama 20).

Larry Ayuso (13 koševa, 4 skokova, trice 1/6) je jedini imao dvoznamenkastu valorizaciju (13) kod "cibosa", a Tre Kelley (14 poena) je uz Portorikanca jedini postigao dvoznamenkasti broj koševa. Svi ostali igrači su podbacili.

Što reći na kraju nego da je Cibona pokazala kako je pred njom još mnogo rada ukoliko želi napraviti nešto u Euroligi ove sezone. U idućem kolu Ciboni slijedi novo teško gostovanje u Grčkoj kod Arisa, a potom se u Draženovom domu ugošćuje Armani iz Milana.