Skupina C: Katastrofa Repeše u Istanbulu

Tomislav Globan • utorak, 06.11.2007.

Euroligaški start iz noćnih mora zadesio je rimsku Lottomaticu. Repešina i Ukićeva momčad u Istanbulu je doživjela i treći poraz u jednako toliko utakmica te čvrsto prigrabila dno skupine C Eurolige...

Usprkos iznimno nepovoljnom rasporedu na otvaranju Eurolige (tri gostovanja Lottomatice u prva tri kola), Jasmin Repeša sigurno nije očekivao da će mu na današnji dan pogled na ljestvicu biti ovako tmuran. U utorak ih je porazio Fenerbahče Ülker kojemu je to prva europska pobjeda u sezoni.

Sve je od samog početka utakmice u Abdi Ipekci areni otišlo na stranu Turaka. Prednost koju su stekli već nakon prve četvrtine (+10) pokazala se nedostižnom za Romu do kraja utakmice. Malo je toga funkcioniralo kod Talijana, a uz samo 20% šuta za tricu do pobjede u Istanbulu nije se moglo. Ponovno je kod gostiju najraspoloženiji bio Erazem Lorbek (15 poena), no Slovenac sam nije mogao puno.

U konačnih +19 (85:66) za Ülker najviše je ugradio Willie Solomon. Amerikanac je ubacio 21 poen, dok je Mirsad Turkcan imao nevjerojatnu skakačku večer s impresivnih 17 skokova kojima je nadodao i 13 poena. Roko-Leni Ukić je ponovno imao najveću minutažu u talijanskoj momčadi. Za 30 minuta na parketu ubacio je devet poena uz šut za tricu 0/4, pet skokova i dvije asistencije.

Roma će prvu pobjedu tražiti sljedećeg tjedna, napokon u svojoj dvorani, kada dočekuju njemački Brose Baskets, dok Ülker putuje u francuski Roanne.