Kobne zadnje tri minute

Kristian Hohnjec • srijeda, 07.11.2007.

Cibona nije uspjela doći do gostujuće pobjede u trećem kolu skupine B Eurolige u Solunu. "Cibosi" su odigrali dobru utakmicu, imali pobjedu protiv Arisa većim dijelom susreta u rukama, ali nisu izdržali. U samoj završnici gube nekoliko lopti, suci sviraju dvije namjerne pogreške u egal rezultatu i Aris uzima pobjedu...

Košarkaški Cibone upisali su drugi poraz u 3. kolu Eurolige. Na vrućem solunskom parketu poraženi su 77:73, a da je bilo malo više koncentracije u završnim minutama Vukovi su se mogli iz Grčke vratiti s velikom pobjedom. Nekoliko "domaćinskih" sudačkih odluka i raspoloženi Massey na kraju su presudili.

Slika 1 od 2.

Utakmicu pred pet tisuća bučnih gledatelja Vrankovićevi igrači dobro su otvorili, a u prvih deset minuta briljirao je Tre Kelley. Američki play sa zvukom sirene postigao je svoj 11. koš u prvoj četvrtini nakon koje su momčadi bile u egalu - 21:21. Kelleyu je glavnu potporu u tom dijelu igre pružao Larry Ayuso (osam poena), a jedini je još strijelac bio Sam Hoskin.

Vrlo dobra reakcija s klupe Krasića (pet poena) i savršeno izvođenje slobodnih bacanja Warrena (5/5) doveli su Cibose do 34:26. U završnici poluvremena sa šest koševa se priključio i Mulaomerović, a Cibona je na veliki odmor otišla s ugodnih 40:33.

Nekoliko loših reakcija Warrena i Mulaomerovića omogućuju Arisu da zaostatak u nastavku brzo pretvori u prednost (47:46). Nerješiva enigma za Cibonine visoke igrače u tim je trenucima bio pokretljivi i skočni Jeremiah Massey. Amerikanac je u trećoj četvrtini postigao 13 poena.

Nakon što se Aris vratio u egal, Cibona radi novu seriju. Andrić, Kelley i s dva polaganja Rozić pobrinuli su se za 54:47. Vukovi su ponovo uspjeli poentirati u zadnjim sekundama četvrtine (Ayuso za Hoskina), te su u posljednjih deset minuta ušli s vodstvom 61:54.

Kada je Rozić pogodio na početku četvrte četvrtine Zagrepčani su imali velikih 63:54. Međutim, domaćin se u rastrganoj završnici korak po korak primicao. Cibona je imala očitih problema u organizaciji igre, no Ayuso je solo-akcijom manje od četiri minute prije kraja donio 67:61. Tada se na promašaje Warrena s dvije početničke pogreške nadovezao iskusni Mulaomerović, a Terry je s linije slobodnih bacanja izjednačio (68:68).

Minutu i pol prije kraja činilo se da je vrijeme za napad već isteklo, no suci su priznali koš iz ofenzivnog skoka Terryu i Aris je došao do vodstva - 70:68. Propust u domaćoj obrani polaganjem potom koristi brzi Kelley, a onda sudačka trojka po novim kriterijima dosuđuje namjernu osobnu. Massey je pogodio oba, a Castle zatim samo jedno (73:70) pa Cibosi imaju priliku u posljednjem napadu izboriti produžetak. No, Kelley je u reketu naletio na blokadu Terrya, a Ayuso novom namjernom osobnom rješava pitanje pobjednika.

Castle je s četiri slobodna bacanja zaključio priču (77:70), a konačni rezultat uljepšao je Chris Warren (2+1) - 77:73. Najbolji u redovima Cibone bio je Tre Kelley s 15 koševa, Ayuso je postigao 13, Warren jednako toliko, a deset koševa je dodao Mulaomerović. Aris je s 28 poena predvodio Massey.