Skupina B: Unicaja produžila Milanove patnje

Kristian Hohnjec • četvrtak, 08.11.2007.

Iako bez svojeg najboljeg igrača, Maccabi je u Tel Avivu uspio slomiti otpor Efes Pilsena. Nikolu Vujčića su vrlo dobro supstituirali Batista i Morris. Milano tone sve dublje. Novi kolaps dogodio im se u posljednjoj četvrtini protiv Malage...

Maccabi Tel Aviv - Efes Pilsen 73:67

Maccabi je bez Nikole Vujčića uspio doći do važne pobjede nad Efes Pilsenom. Prvo poluvrijeme bilo je veoma izjednačeno. Izraelci su doduše početkom druge četvrtine koševima Sharpa i Eliyahua uspjeli pobjeći na 29:22, no Efes je uz raspoloženog Hutsona (16 poena u prvom dijelu) zaostatak do poluvremena sveo na minimum - 36:35.

U drugih 20 minuta igralo se "na refule". Maccabi je bolje krenuo (41:35), da bi Efes velikom serijom koju je začeo Nicholas, a tricom završio Penn došao do uvjerljivih 55:46 krajem treće. Slijedile su "žute" minute. Kattaseva momčad je uspjela ubrzo stići i prestići "pivare" (57:55), a egal se nastavio do posljednjih minuta.

Tada Eliyahu i Bynum zabijaju za 68:64, a na ulasku u posljednju minutu tricu koja je odlučila pobjednika s vrha reketa stavlja Morris - 71:65. Cummings i Gregory s linije slobodnih bacanja postavili su konačnih 73:67.

Kod Maccabija istaknuli su se Morris (11 poena, devet skokova, tri blokade), Batista (14 poena) i Eliyahu (13 koševa, sedam skokova). Efes je predvodio Hutson s 21 poenom, Nicholas je dodao 14 i šest asistencija, a Gregory 12 koševa i pet skokova.

Armani Milano - Unicaja Malaga 65:74

Ni euroligaški debi najtalentiranijeg Talijana Danila Gallinarija nije mogao pomoći posrnulom Milanu da izbjegne novi poraz. Cajina momčad uoči gostovanja u Zagrebu izgubila je tako i devetu od posljednjih deset utakmica. Unicaja je iskoristila kolaps domaćina u posljednjoj četvrtini te pobijedila sa 74:65.

Početak je bio obečavajuć za Milaniste. Gallinari (18 koševa, sedam skokova) i Travis Watson (17 poena, devet skokova) bili su raspoloženi, a kada su im se priključili Gadson i Vukčević domaćin je poveo s 31:24. No, zahvaljujući trici Kusa i veoma dobrom Germanu Gabrielu Malažani su se brzo vratili u igru. Poluvrijeme je završilo rezultatom 39:37.

Neizvjesnost se nastavila sve do sredine posljednje četvrtine (55:53), a tada je slobodni pad Milana pokrenula nesportska osobna Gadsona. Kus je pogodio četiri bacanja, a Bojan Popović ubacio tricu i Unicaja je začas riješila pitanje pobjednika - 55:65.

Izbalansiranu Scariolovu momčad predvodili su Cabezas (13 koševa, šest skokova), Santiago (11 poena), N'Dong (10 koševa, šest skokova) i Gabriel (10 poena). Davor Kus bio je nešto lošiji nego inače. Hrvatski reprezentativac za 27 minuta ubacio je devet poena (1/4 iz igre, 6/6 slobodna) uz skok, asistenciju, ukradenu i tri izgubljene lopte.