Skupina B: Sljedeći molim

Kristian Hohnjec • srijeda, 07.11.2007.

Koja je euroligaška momčad u najboljoj formi? Gledajući samo činjenice odgovor je Lietuvos Rytas. Igrači Aleksandra Trifunovića na gostovanju u Le Mansu upisali su 15 pobjedu u isto toliko nastupa ove sezone. S drugim gostujućim trijumfom ulazak Litavaca u Top 16 trebao bi biti samo formalnost....

Le Mans - Lietuvos Rytas 77:83

Lietuvos Rytas je bolje otvorio u utakmicu, a na krilima Matthewa Nielsena dolaze do 23:16. Ipak, Le Mans uz dobar učinak Riccija i Clancya u postu do kraja poluvremena uspjeva izjednačiti - 39:39.

Egal se nastavio i u drugom dijelu, iako je Rytas pretežno minimalno vodio (60:58). 1:25 minuta prije kraja sve je bilo izjednačeno (72:72), a tada se u junaka prometnuo izvrsni Amerikanac Hollis Price. Rytas je na njegovim krilima došao do pobjede 83:77. Litavci sada imaju savršenih 3-0, a značajno je da su dva trijumfa osigurali u gostima.

Momčad Aleksandra Trifunovića predvodio je Hollis Price s 26 poena, Nielsen je dodao 13, a Petravičius 14 koševa. Kod Le Mansa, koji je upisao i treći poraz, bolji od ostalih bili su Ricci s 20 poena, Sam Clancy s 15 i Raviv Limonad s 14 koševa.