Budućnost - Split CO: Splićani iz Podgorice pjevajući

Bernard Jurišić • subota, 10.11.2007.

Ono što nije uspjelo nogometašima Hajduka u pretkolu Kupa Uefe, uspjelo je njihovim sugrađanima košarkašima. Split CO iz Podgorice nosi vrijednu pobjedu u regionalnom NLB natjecanju, uz veliku borbu i dominaciju kroz tri od četiri četvrtine. Sjajan je opet bio američki tandem, razigravač Akins i egzekutor Garnett...

Nakon Ljubljane i Geoplin Slovana, Split CO je ostvario novu gostujuću pobjedu u NLB ligi. Pala je crnogorska Budućnost u utakmici u kojoj su "žuti" bili bolji 30 minuta susreta i uz veliku borbu potpuno zasluženo prekinuli niz od četiri poraza.

Slika 2 od 3.

Splitska momčad već je u prvoj četvrtini zagospodarila parketom, serijom 0:10 došavši do prednosti 14:21 u 9. minuti. Finiš prve i početak druge četvrtine "žuti" su agresivnim zonskim presingom držali domaćine čak pet minuta bez poena i krenuli u "stampedo", povećavajući prednost iz minute u minutu.

Gotovo nevjerojatan šut za tri poena pratio je "žute" u prvom poluvremenu, pogodili su čak 7 trica iz 11 pokušaja. Prednjačio je Garnett u napadu, no ključ velike prednosti bila je sjajna, žestoka igra u obrani. Od 16:26 (12.), preko 26:42 (18.), Splićani su do najveće prednosti na utakmici došli pogotkom i prekršajem na Bilobrku u posljednjoj minuti - 28:49.

U treću četvrtinu domaćini su krenuli puno agresivnije, Dragojloviću se priključio Micov s 14 poena u ovom periodu, a Crnogorci su se primaknuli na 51:57 u zadnjoj minuti. Budućnost je agresivno "udarila" na Akinsa, čime su obezglavili žuti napad i prisilili našu momčad na puno pogrešaka i napadačku bezidejnost.

Slika 1 od 2.

Srećom, posljednju četvrtinu otvorile su dvije trice Rudeža i Garnetta za puno mirnijih 51:63. Ti ubačaji prekinuli su 10 minuta dugačku dobru seriju Podgoričana, a Split je opet došao do zraka. Posložila se obrana, Budućnost je počela srljati, što su Splićani mirno i pametno kažnjavali.

U posljednju minutu ušlo se s rezultatom 61:71, a domaćini su brzim šutevima i prekršajima na Akinsu pokušali nešto postići. No, mirni splitski razigravač ubacio je 6 od 8 slobodnih bacanja u zadnjoj minuti i trasirao put slavlju splitske momčadi na parketu Morače.

Garnett je utakmicu završio s 24 poena (šest trica!), Akins je dogurao so 14 poena i novih 8 asistencija. Ivanov je uz 8 poena imao čak 14 skokova, a Perić je imao još jednu raznovrsnu večer - 9 poena, 6 skokova i 4 osvojene lopte.