Crvena zvezda - Zagreb CO: "Muški" poraz "mrava"

Bojan Poturica • subota, 10.11.2007.

Usprkos brojnim ozljedama, košarkaši Zagreb Croatia osiguranja muški su se borili protiv favorizirane Crvene zvezde u Beogradu, ali na kraju nisu uspjeli stići do iznenađenja, iako trener Jusup može biti zadovoljan...

Košarkaši Zagreb CO-a doživjeli su i 14. poraz u isto toliko gostovanja u Beogradu otkako je NLB lige. Ipak, Zagrebaši i njihov trener Danijel Jusup mogu biti zadovoljni prikazanim otporom Crvenoj zvezdi usprkos neigranju Josipa Sesara, Nikole Garme i Petra Babića.

Počelo je izjednačeno, a potom je Zagreb nakon pogotka Marija Dundovića imao vodstvo 15:9. Ipak, Crvena zvezda se uspjela vratiti te je prvu četvrtinu okončala s vodstvom 22:20.

"Mravi" ponovno rade pritisak te nakon trice Krunoslava Simona imaju +7 (29:22). Tada domaćin radi seriju 16:4 kojom preuzima vodstvo te ima kontrolu rezultata sve do kraja susreta.

Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 38:35, a Zagreb se do kraja susreta drži na 6-7 koševa udaljenosti. Tricom Jakova Vladovića u 36. minuti "mravi" dolaze samo na tri koša zaostatka (75:72), ali domaćin predvođen Tadijom Dragičevićem i Omarom Cookom spriječava iznenađenje.

Dragičević je postigao 26 koševa uz sedam skokova te je bio "nerješiva enigma" za "mrave". Cook je dodao 14 koševa i šest asistencija. Ante Tomić (14 koševa, 8 skokova) je odigrao najbolje kod gostiju kod kojih su petorica igrača zbog pet osobnih prekršaja morali napustiti parket. Solidan je bio Vladović (20 koševa, 7 asistencija, 4 ukradene lopte) koji je trice šutirao samo 1/8.

Debi u dresu Zagreba upisao je i Jure Ružić. Za 19 minuta, Ružić je upisao devet koševa i dva skoka. Zagreb sad ima omjer 3-6, dok je Crvena zvezda za 7/2.