Cibona - Partizan: Kelley darovao pobjedu Partizanu

Kristian Hohnjec • nedjelja, 11.11.2007.

Partizan je pobjednik derbija devetog kola NLB lige. Momčad Duška Vujoševića pred solidno ispunjenim gledalištem dobila je dramatičnu završnicu 78:77. Odlučujući koš postigao je Milenko Tepić, a nesporni tragičar je Cibonin play Tre Kelley...

Vranković je na početku iznenadio s Mulaomerovićem i Vukušićem u petorci (bez Andrića), a Cibosi s agresivnom obranom i dobrim skokom. U odličnom otvaranju pomogle su dvije brze osobne najopasnijeg gostujućeg igrača Nikole Pekovića. Larry Ayuso i Vukušić s po šest koševa doveli su Cibonu do osjetnih 14:5 nakon pet minuta igre. Trice Mulaomerovića i opet Ayusa donijele su "+8", a Peković je sa sirenom pogodio od table za 20:14 uoči mini predaha.

Povratak na teren Pekovića donio je probleme za Cibose. Srpski centar zaustavlja dva prodora Andrića, a na drugoj strani postiže šest poena pa je rezultat u 14. minuti izjednačen - 22:22. Cibonin strateg je probleme u skoku (14:27 u prvom poluvremenu) pokušavao riješiti s Warrenom na "dvici", što je donijelo pomak u tranziciji, ali ne i u samom zatvaranju reketa. Ipak, Andrić vraća Cibose u vodstvo, a Panamac je precizan iz kornera za 27:22. Uz Vraneševo dijeljenje "banana" Partizan je opet stigao do egala (29:29), no sada Hoskin pogađa iz driblinga u zadnjoj sekundi za prednost Vukova uoči nastavka - 31:29.

Partizan je s pet poena Vitkovca i novim skokom u napadu Pekovića bolje otvorio drugo poluvrijeme (33:36), no Cibona zahvaljujući raspoloženom Ayusu brzo stiže i prestiže goste. Portorikanac je s tri poena i asistencijom vratio mir Vukovima (40:36), ali tehnička Vitkovca trebala se bolje iskoristiti (1/2 bacanja, dodavanje zapisničkom stolu Mulaomerovića). Za novu izgubljenu loptu Mulaomerović se iskupio sa sedam koševa u manje od tri minute (51:44). Tricu Tepića poništava Hoskin, a Partizan se sa dva solo-prodora Palacia približava na 56:53 prije posljednjih deset minuta.

Na Tripkovićevu otvorenu Warren odgovara tricom preko ruke Pekovića (61:56), a onda četiri koša Vitkovca i Pekovićevo polaganje vraćaju goste u vodstvo (61:62). Samo za kratko, jer s desnog krila za tri pogađaju Rozić i Ayuso, pa je Vujošević prisiljen pozvati minutu odmora (67:62). Partizan je uoči posljednje tri minute zbog isključujuće osobne ostao bez Palacia i Pekovića, međutim promašaje Warrena i Ayusa tricom naplaćaje Tripković za povratak u potpunu neizvjesnost (71:71).

Hoskin je s pet poena otvorio Cibosima put do pobjede (76:71), no Kelleyeva nonšalancija i Tripkovićeva trica vraćaju Partizan u igru (76:74, 50 sekundi prije kraja). Tada ponovo Kelley gubi loptu, a Kecman iz tranzicije poravnava (76:76). Cibosi imaju zadnje 22 sekunde, no Vujošević je odlučio na liniju slobodnih bacanja poslati Kelleya (0/4 dotad). Amerikanac je pogodio samo jedno, a Tepić potom zabija za 77:78 šest sekundi prije kraja. Cibosi pokušavaju brzo doći do pobjede, ali definitivnom tragičaru Kelleyu opet ispada lopta.