Međimurje 45:36 Dubrava
Dubrava

Posljednja provjera prošla odlično

Ivana Strahija • nedjelja, 11.11.2007.

Perutnina Pipo IPC u ovom je kolu odigrala dobrih +9 s momčadi Dubrave, igrači iz Čakovca očito su vrlo ozbiljno shvatili utakmicu kao posljednju pravu provjeru prije europskog ogleda sa rukometašima iz Šapca.

Perutnina Pipo IPC – Dubrava 45:36 (24:18)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 400
Suci: Jurinović (Zadar), Mrvica (Biograd)

Perutnina Pipo IPC: Bagarić 8, Arnaudovski 6, Raković 5, Varga, Vidaković 8, Lesjak, Zadravec 1, Belko, Turk 2, Mesarić 4, Krajner 3, Herman 4/
Dubrava: Tojčić, Taabochia 3, Štrlek 5, Brnas 7, Čolak 1, Šandrk 3, Đikić 6, Zovko 2, Kovačević 2, Horvat 6, Tomas 1, Balić

Dubrava: 8 minuta

Do osme minute susreta igra se gol za gol, čak je Pipo onaj koji stiže prednost protivnika. Konačno u devetoj Čakovčani prelaze u vodstvo, nakon sedmerca Bagarića i promašaja gostujućeg Tojčića, nakon čega slijedi pogodak Rakovića i Pipo je na +2 kod 8:6.

Od 16. minute utakmice, kad je Dubrava na parketu kraća za isključenog Tojčića, domaći rade seriju od četiri gola, uz svesrdnu pomoć odličnog Šege na mreži. Tako Pipo dolazi do šest pogodaka prednosti, koje su zadržali do isteka prvih 30 minuta.

Drugo poluvrijeme započinje sa dvije obrane domaćeg vratara, no ni čakovečki strijelci nisu precizni na drugoj strani igrališta, pa prvi pogodak bilježimo tek u trećoj minuti, kad Tarabochia konačno uspijeva protresti mrežu iza Šege. No, radost je gostiju ipak kratkog vijeka, Pipo se i prebrzo vraća na +6, pa produžuje na dvanaest pogodaka prednosti, a u seriji dva puta pogađa Arnaudovski, dva puta Raković, dok Vidaković cilja na pravo mjesto za 31:19.

Kako to već biva, Čakovčanima kao da više nije dovoljno zabavno na terenu, pa umjesto da se raspucaju kako spada i ostave Dubravčane daleko iza sebe, oni popuštaju. Tako od 54. minute gosti iz Zagreba u seriji pogađaju četiri puta (tri puta Brnas i jednom Čolak), što ipak budi uspavane domaćine, koji više nisu dopustili igračima Dubrave da se razmašu.

Slika 1 od 2.

Ovu je utakmicu čakovečki trener Canjuga iskoristio kako bi po posljednji put u pravom okruženju isprobao sve igrače prije europskog debija. Iznenadio je mladi Vidaković postigavši osam pogodaka, Herman je bio impresivan u obrani, dok je 16-godišnji Tkalčec dobro odradio posao vratara pri kraju utakmice.

"Igrači su se unatoč ozbiljnosti utakmice opustili u posljednjih osam minuta, još uvijek smo ekipa sklona zafrkanciji kad je to dozvoljeno. No, dokazali smo u Kutini, Sisku, Karlovcu i Varaždinu da znamo odigrati ozbiljnih 60 minuta", kazao je Canjuga nakon susreta, zadovoljan viđenim na parketu čakovečke dvorane.