Skupina B: Milano šokirao u Solunu, Le Mans beznadan

Kristian Hohnjec • četvrtak, 22.11.2007.

Košarkaši Armani Jeans Milana neočekivano su došli do prve euroligaške pobjede. Na vrućem parketu u Solunu Talijani su iznimnom šuterskom dionicom uspjeli pobijediti Aris 77:70. S druge strane Le Mans će na svoje premijerno slavlje morati još pričekati. Novi poraz zadala im je Unicaja...

Melvinu Bookeru sve je ulazilo na početku, a kada mu se priključio Dušan Vukčević gosti iz Milana otišli su na velikih 25:11. Domaćin je zahvaljujući Masseyu i Serapinasu do poluvremena uspio smanjiti na 35:41. Aris se u nastavku držao na dostižnoj distanci, međutim svaki put kad bi priprijetili Talijani bi pogodili težak šut.

Šuter Tsaldaris tricom ih je približio na 59:62 početkom posljednje dionice, no bliže od toga nisu mogli. Prvo je pogodio Sesay, potom i Gallinari, a točku na i pogotkom iz kornera stavio je Vukčević - 70:77. Upravo je potonji bio najbolji strijelac utakmice s 21 poenom, Sesay i Booker ubacili su po 16, a Watson je dodao osam uz čak 16 uhvaćenih lopti. Za Aris bolji od ostalih Bracey Wright i Jeremiah Massey s 16 koševa.

Unicaja je serijom 12:2 sredinom druge četvrtine pobjegla na +11 (28:39). Davor Kus s linije slobodnih bacanja zaključio je poluvrijeme (41:54), a slijedio je bizaran nastavak. Malažani su u sljedećih 11 minuta ubacili tek šest poena, a Le Mans je zahvaljujući dalekometnoj paljbi Nebojše Bogavca i prodorima Yannicka Bokola stigao do vodstva 63:60.

Ipak, Scariolova momčad u posljednjih je pet minuta uspjela vratiti tijek susreta u svoju korist. Važnu tricu za 71:74 pogađa German Gabriel, a posao su završili Daniel Santiago i Berni Rodriguez - 74:83. Gabriel i Santigao postigli su po 14 koševa, a Davor Kus je za 21 minutu zabilježio sedam poena (1/1 za dva, 1/3 za tri, 2/2 slobodna), tri skoka, asistenciju i dvije izgubljene lopte. Le Mans su predvodili spomenuti Bogavac (18 poena, četiri trice) i playmaker Bokolo (14 koševa, sedam asista, pet ukradenih lopti).

Euroliga, skupina B, 5. kolo: Le Mans - Unicaja 74:83; Aris - Armani Milano 70:77.