Skupina B: Nicholas ponovno odlučujući faktor

Kristian Hohnjec • srijeda, 21.11.2007.

Lietuvosovu seriju od 17 pobjeda zaredom prošli vikend prekinuo je Žalgiris, a momčad iz Vilniusa u prvom susretu petog kola skupine B doživjela je drugi uzastopni posrtaj. U vjerojatno njihovoj najboljoj utakmici sezone Blattov Efes Pilsen došao je do važne pobjede u gostima 70:77...

Lietuvos Rytas - Efes Pilsen 70:77

Domaćin je bolje otvorio susret i poveo 8:2, međutim, Turci su tada zatvorili prilaze svom košu, a Lietuvos je u sljedećih osam minuta ubacio samo dva slobodna bacanja. Vodstvo Efesa, koje je u jednom trenutku dosezalo i 13 poena, Rytas je do poluvremena zahvaljujući tricama Nielsena i Gečevičiusa uspio smanjiti na 29:33.

Nastavak je izvrsno otvorio centar Litavaca Marijonas Petravičius, koji s osam poena u tri minute donosi promjenu vodstva (41:38). Rezultatski egal održavao se do sredine posljednje četvrtine, kada je sve u svoje ruke opet preuzeo bek šuter Efesa Drew Nicholas.

Amerikanac je postigao devet poena u seriji 11:4 kojom su Turci poveli 69:61 tri minute prije kraja. S tog se zaostatka momčad Aleksandra Trifunovića više nije uspjela vratiti. Nakon serijala slobodnih bacanja, završilo je 70:77.

Hollis Price postigao je 25 koševa, a Petravičius je ubilježio 12 poena i 13 skokova za Lietuvos. Kod pobjednika su se uz Nicholasa (19 koševa) istaknuli Ermal Kuqo (15 poena u 12 minuta s klupe) i Andre Hutson (11 poena, osam skokova).