Šibenik-Cedevita: Šibenčani ''popili'' i Cedevitu

Ivana Jurica • petak, 23.11.2007.

U derbiju šestog prvenstvenog kola Šibenik je na domaćem parketu, nošen navijanjem Funcuta od prve do posljednje minute, posve zasluženo porazio zagrebačku Cedevitu. Peta je to pobjeda Šibenčana koji su Cedeviti nanijeli i četvrti poraz ...

Momčad sa vjerojatno najvećim proračunom u Prvoj hrvatskoj ligi tek je prvu četvrtinu održavala egal sa raspoloženim Šibenčanima. Kako je utakmica sve više odmicala tako su šibenski igrači, na krilima publike, bili sve bolji i efikasniji. Gosti su se još jednom približili sredinom posljednje četvrtine, no, Pehar i Drezga otklonili su svaku sumnju.

Slika 1 od 2.

Maleš je svojim koševima otvorio utakmicu. Uzvratio je Franko Filipović na drugoj strani. Igralo se koš-za-koš. Do prvog vodstva gosti su došli tricom Slavena Rimca (5:7). Čim je Cedevita došla do plus četiri reagirao je domaći trener Zoran Kalpić pozivanjem time-outa. Sa dvije uzastopne trice Zorana Vrkića sredinom prve četvrtine Šibenik je došao do plus četiri. No, do kraja četvrtine gosti su se vratili u potpuni egal (23:23).

Svojim desetim košem Vrkić je otvorio drugu četvrtinu. Ubrzo nakon toga postigao je novu tricu za 30:24, pa je i gostujući trener Zdravko Radulović regirao time-outom. Cedevita se kratkotrajno približila, ali su domaći košarkaši pred kraj te dionice igre tricom Petkovića stigli do plus šest (43:37), a nešto kasnije i do plus devet (46:37). Posljednji koš pred odlazak na odmor postigao je Rimac.

I treću četvrtinu Vrkić je otvorio košem, ovaj put zakucavanjem. Još jednom tricom Petkovića Šibenčani su došli do prednosti od 12 koševa (51:39). Nakon toga Cedevita radi seriju od 9:0 i smanjuje na samo minus tri. Kapetan Drezga tricom je ponovno svoju momčad vratio na plus sedam. Uzvratili su Parezanović i Rimac. Do kraja četvrtine Pehar i Vrkić iskoristili su po jedno slobodno bacanje za Šibenčane, dok je Filipović poentirao za goste.

Posljednju četvrtinu sa dva realizirana slobodna bacanja otvorio je Drezga, koji je nešto kasnije pogodio i tricu (65:57). Čolak i Milačić vratili su svoju momčad na minus pet. Probleme gostima zadavale su brojne osobne pogreške. Već na početku zadnje četvrtine iz igre su zbog pet prekršaja morali Dujmović i Čolak, a do kraja utakmice i još trojica.

Slika 2 od 3.

Uzastopne trice Milačića i Novačića dovele su goste do minus tri (72:69). Koš Pehara i realizirano slobodno bacanje još su jednom domaću momčad vratili na plus šest (75:69). Gosti su brzo prekidali domaće napade, pa su se šibenski košarkaši redali na liniji slobodnih bacanja. Šest koševa Maleša u tom razdoblju dovela su Šibenik do deset koševa prednosti (87:77). Do kraja su poentirali još Vrkić i Tomeljak za Šibenčane, odnosno Rimac za goste.

Do nove pobjede Šibenčane su predvodili Vrkić sa 22 i Pehar sa 18 koševa, dok je kod gostiju najefikasniji bio Slaven Rimac sa 23 koša.

A-1 liga košarkaša, 6. kolo: Šibenik-Cedevita 91:79 (23:23, 23:16, 14:16, 31:24)