Zabok – Dubrava: Zagorje neosvojiv teritorij

Kristian Hohnjec • subota, 24.11.2007.

Zagorje i dalje ostaje neosvojiv teren. U 6. kolu A1 lige Zabočani su upisali petu pobjedu pred prepunim gledalištem svladavši Dubravu 79:71. Borbeni Ive Ivanov ponovo je bio na visokom nivou...

Nakon početnog vodstva Zaboka (11:7), gosti su zahvaljujući ubačajima s distance Željka Šakića došli do 11:15, a Krajačić je u zadnjoj sekundi četvrtine postigao svoj deveti koš za osjetnih 13:20 uoči mini predaha.

Nelagoda u bedekovčanskoj dvorani kratko je trajala. Zabok je odigrao fantastičan drugi period i već do poluvremena stvorio krucijalnih 15 koševa prednosti (43:28). Odlična obrana omogućila je mnogo poena u tranziciji, a značajan doprinos dali su igrači s klupe, posebice Domagoj Devčić.

Gostujući starteg Mašina konstantnim je prosvjedima zaradio tehničku, a nesuđen prekršaj na trici Smiljanića s kraja prvog poluvremena suci su kompenzirali dosudivši pet osobnih domaćinu u prvoj minuti nastavka.

Zabok je dugo kontrolirao rezultat, a iako se Dubrava u završnici uspjela približiti (71:64), domaćin je koševima Leža i Ivanova bez velikih problema dovršio posao. U pobjedu 79:71 Ive Ivanov ugradio je 21 poen, Ćosić je dodao 16, a Lež 12 koševa. Za Dubravu su najviše zabili prodorni Bošnjak (19 koševa) i korpulentni Barać (14 poena).

A1 liga, 6. kolo: Zabok – Dubrava 79:71.