Dubrovnik – Borik Puntamika: Neizvjesno do kraja

Sanja Čalić • ponedjeljak, 26.11.2007.

Šesto prvenstveno kolo donijelo je izravan dvoboj za peto mjesto na ljestvici. Borik je u Dubrovniku, u vrlo neizvjesnoj utakmici, bio uspješniji od svojih domaćina te tako ostvario treću pobjedu u natjecanju…

Dubrovnik je već od prve minute izvrsno krenuo u susret stoga mu nije trebalo dugo da se rezultatski odvoji od svojih protivnika (17:11), čemu su umnogome pomogle i tri ubačene trice, od kojih su dvije bile djelo Antonija Oštrića.

No igrači Borik–Puntamike iskoristili su isto oružje za povratak u igru. U tome je prednjačio Ivo Pavić koji je samo u prvih deset minuta postigao četiri trice te je Borik u osmoj minuti prvi put na utakmici prešao u vodstvo (21:22) koševima Dundova iz slobodnih bacanja. Do kraja prve četvrtine, u kojoj je ubačeno čak devet trica (tri Dubrovnika i šest Borik–Puntamike), igralo se vrlo izjednačeno što potvrđuje i rezultat 29:29.

Drugu je dionicu Borik otvorio serijom 6:2 kojom je stekao manju prednost (31:37), no i ona se brzo istopila. Uz Pavića, u gostujućim su redovima vrlo raspoloženi bili i Marin Pijaca (16 poena, četiri skoka) te Marko Žorž (14 poena, deset skokova) čijim su velikim zaslugama uspjeli pred kraj poluvremena stvoriti i zalihu od 12 koševa (42:54). No da s velikom razlikom ipak ne odu na odmor, pobrinuli su se Glavinić i Karač smanjivši u posljednjim trenutcima prvog dijela rezultat na 47:54.

Pijaca je i u nastavku nemilosrdno nastavio ubacivati poene u koš Dubrovčana te je Borik uspio odmaknuti i na dotad najvećih 13 poena razlike (49:62). Domaćini su ipak počeli polako povezivati svoje redove, i u 28. su se minuti tricom Karača približili na minus osam, no više od toga u trećoj četvrtini nije išlo.

Sve bolja igra Dubrovčana koje je predvodio u sjajnom izdanju Josip Glavinić (29 poena, četiri skoka, pet asistencija) odrazila se i na rezultat. Tri minute prije kraja susreta upravo je Glavinić vratio svoju momčad potpuno u igru, približivši se Boriku na samo dva poena zaostatka (75:77), no već je u sljedećem napadu rezultat na semaforu tricom promijenio Pavić.

Sve do posljednje minute igralo se koš za košem, a Dubrovčani su davali zadnje atome snage kako bi dostigli rezultat. Iako su tome bili vrlo blizu, na poraz ih je osudio Žorž kaznivši s linije slobodnih bacanja tri uzastopna prekršaja koja su na njemu napravljena (88:94).