Barcelona osvojila tri, a Real jedan bod

Vedran Attias • nedjelja, 25.11.2007.

Barcelona je upisala novu pobjedu u 13. kolu Primere, Sevilla je neočekivano poražena kod kuće od Mallorce, a Real je nezasluženo osvojio bod kod Murcije koja je bila bolja...

Barcelona se prvo poluvrijeme mučila s Recreativom, ali su zato u nastavku igrači Barcelone napunili mrežu gostiju. Prvu bolju priliku Barcelona je imala u 17. minuti kada je nezaustavljivi Messi prošao po desnoj strani i dao loptu Iniesti koji puca pored gola. U prvom dijelu Barcelona je kontrolirala loptu, ali nisu imali veće šanse, dok gosti nisu mogli imati prilike za postizanje pogotka jer nisu imali loptu.

U nastavku su Katalonci igrali puno konkretnije i već u 54. minuti sjajni Messi imao je odličnu priliku, ali se odlučio na udarac umjesto dodavanja što je bila bolja opcija. Već u sljedećoj minuti udarac za momčad Franka Rijkaarda jer je zbog ozljede igru napustio kapetan Puyol.

Nakon što se Gudjohnsen u 58. minuti nije snašao u dobroj prilici, samo dvije minute kasnije napustio je igru, a ušao je Bojan Krkić koji je unio živosti u igru Barce. U 64. minuti Xavi je izveo korner na glavu Milita koji pogađa drugi kut i dovodi domaće u vodstvo.

Samo dvije minute kasnije odlični Bojan upisao se u strijelce. Xavi je lijepom dugom loptom našao Henryja na drugoj strani, a ovaj vraća u sredinu gdje se Bojan rješava svog čuvara i šalje loptu u lijevi donji kut. Već u sljedećoj minuti Iniesta je golom završio akciju Bojana i Henryja, ali sudac poništava gol zbog nepostojećeg zaleđa. U 81. minuti Caceres je srušio Messija u kaznenom prostoru, a omaleni Argentinac sam je uspješno izveo najstrožu kaznu i tako postavio konačnih 3:0.

Mallorca je odnijela sva tri boda sa stadiona Sanchez Pizjuan. Goste je u vodstvo doveo Ibagaza u 17. minuti na dodavanje Jonasa, a vodstvo je u 38. povećao Varela. Sevilla je pritiskala goste i kada je Kanoute u 50. minuti smanjio na 1:2 činilo se kako će se domaćin vratiti u igru, ali to se nije dogodilo.

Murcia je ugostila Real koji je očekivao kako će upisati lagane bodove, no na terenu to nisu ničime zaslužili. Gosti su poveli u 9. minuti preko Robinha, koji je bio u zaleđu, i glavom pospremio dodavanje Gutija. Ostatak prvog dijela gledali smo borbenu i dosadnu utakmicu bez većih šansi.

Domaćin je odlično otvorio nastavak i već u 49. minuti De Lucas nakon kornera zabija glavom za 1:1. Murcia je do kraja mogla i trebala osvojiti sva tri boda jer su promašili sjajne prilike. Movilla u 53., Riki u 59. i Abel u 69. minuti promašili su nemoguće.

U 83. minuti Real je ostao s igračem manje jer je Guti s poda udario Arza i dobio direktan crveni karton. Do kraja su domaćini imali još dvije 100-postotne prilike, ali nisu uspjeli upisati pobjedu.

Primera, 13. kolo: Barcelona - Recreativo 3:0, Sevilla - Mallorca 1:2, Murcia - Real Madrid 1:1