Golijada u Valenciji i Madridu

Vedran Attias • ponedjeljak, 26.11.2007.

Deportivo je nastavio s upisivanjem bodova van Riazora, Racing Santander je porazio Valenciju, Villarreal nije uspio pobijediti slabašnu Almeriju, a Atletico i Levante su slavili u utakmicama gdje smo vidjeli čak po sedam golova...

Athletic Bilbao dočekao je Deportivo na San Mamesu i niti vodstvo od 2:0 nije im bilo dovoljno za pobjedu. Domaće je u vodstvo doveo Barragan autogolom u 23. minuti, a na početku nastavka Lopez je zabio za 2:0.

U 63. minuti Soto je smanjio na 2:1, a u sudačkoj nadoknadi Taborda je rastužio domaćine i gosti nose bod u La Corunu. Villarreal je poveo protiv Almerije već u 14. minuti preko Nihata, no iako su gledatelji na El Madrigalu očekivali laganu utakmicu, pogotovo nakon odličnog uvoda, gosti su im sve pokvarili. Negredo je u 53. minuti postavio konačnih 1:1, a domaći nisu više uspjeli doći do vodstva i moraju se zadovoljiti s jednim bodom.

Atletico Madrid slavio je protiv Valladolida u utakmici u kojoj su obje momčadi vodile po dva puta - Atletico na početku i kraju, a gosti između. Ribeiro je zabio za 1:0 već u 3. minuti, no Gutierrez i Martinez preokrenuli su rezultat na 1:2. Maxi Rodriguez izjednačio je na 2:2 u 50. minuti.

Llorente je donio novo vodstvo gostima u 54. minuti, ali opet Maxi Rodriguez samo dvije minute kasnije izjednačava rezultat na 3:3. U 72. minuti Valera je isključen i Atletico je ostao s igračem manje, no sreća ih je pomazila u 90. minuti kada je Munoz zabio autogol i donio sva tri boda Atleticu.

Još jednu sjajnu utakmicu ovog kola gledali smo u Valenciji gdje su igrali Levante i Betis. Garcia i Schmidt donijeli su gostima prednost od 2:0 u samo 25 minuta, no do odmora Tommasi i Mustapha vratili su stvari na početak.

Na samom početku drugog dijela Mustapha svojim drugim pogotkom postavlja 3:2, no samo dvije minute kasnije Pavone opet vraća goste u igru. Obje momčadi imale su odlične prilike doći do tri boda, no domaćin je bio s(p)retniji i u 81. minuti Fuego postavlja konačnih 4:3. Marko Babić gledao je utakmicu s klupe.

Espanyol je odnio sva tri boda iz Pamplone. U samo tri minute gosti su riješili pitanje pobjednika - u 30. minuti Carvera je zabio za 0:1, a Lopes u 33. postavlja 0:2. Portillo je 15 minuta prije kraja samo zabio počasni pogodak za domaćine.

Valencia ipak nije velika momčad i baš zbog ovakvih kikseva ne mogu se boriti za sam vrh, isto kao Sevilla koja je poražena kod kuće u subotu. Racing je osvojio sva tri boda, a za taj uspjeh najviše je zaslužan Montana koji je zabio pobjednički gol u 70. minuti. U posljednoj utakmici večeri Zaragoza je tek na samom kraju spasila bod kod kuće protiv Getafea.

Primera, 13. kolo: Athletic Bilbao - Deportivo 2:2, Atletico Madrid - Valladolid 4:3, Levante - Betis 4:3, Osasuna - Espanyol 1:2, Villarreal - Almeria 1:1, Racing - Valencia 1:0, Zaragoza - Getafe 1:1.