Međimurje
Međimurje 40:29 Zamet

Pipo 'rastura' i u prvenstvu

Ivana Strahija • četvrtak, 29.11.2007.

Uzalud se Zamet nadao da su se Čakovčani izmorili igrajući Challenge kup, smogli su igrači Perutnine dovoljno snage i da Riječane ostave na –11. Da je moglo biti i više bespredmetno je govoriti, a gostujući je trener bio tako ljut da ni novinarima nije želio dati izjavu.

Dukat I HRL, 12. kolo

Perutnina Pipo IPC – Zamet 40:29 (22:15)
Čakovec, dvorana Graditeljske škole, gledatelja 300
Suci: Barle, Vučić (Zagreb)

Perutina Pipo IPC: Bagarić 11, Arnaudovski 9, Raković 2, Varga 4, Balog 1, Vidaković, Belko, Turk 2, Mesarić 3, Krajner 4, Herman 2, Čavar 2
Zamet: Bobanović, Bukvić 2, Bašić 1, Uzelac 9, Kozina, Ćosić 5, Prokopić 3, Horvat 4, Kovačević 3, Černeka 1, Erstić 1

Slika 1 od 2.

Konačno se prvenstveni rukomet vratio u čakovečku dvoranu, a gledatelji su opet imali priliku vidjeti solidno izdanje domaćih rukometaša i goste koji nisu imali adekvatno rješenje. Susret Pipa i Zameta počinje ipak relativno ravnopravno, pošto na vratima Zameta stoji juniorski reprezentativac Pešić, koji je Čakovčanima uspješno mrsio napadačke račune.

Obrana Pipa, danas u sustavu 6-0, nakon prvih dvadesetak minuta zagrijavanja počinje funkcionirati zbilja dobro, pa gol po gol Čakovčani konačno rade izrazitiju razliku na 17:12. Do kraja prvih 30 minuta tu su prednost samo povisili na +7, uz dva sedmerca Bagarića.

Slika 2 od 3.

Do +11 Perutnina dolazi u 37. minuti, nakon dva uzastopna pogotka danas raspoloženog Arnaudovskog. Najveća serija domaćih dolazi tek pred sam kraj, kad se mreža Riječana trese pet puta za redom (dva gola Krajnera, po jedan Baloga, Rakovića i Turka), a semafor pokazuje 40:26.

Posljednje minute pripadaju Zametu, pa Uzelcu i Kovačeviću polazi za rukom malo smanjiti po goste nepovoljnu razliku.

Kapetan domaće ekipe, Davor Varga, priznao je da su dečki još poneseni slavljem zbog izborene osmine Challengea: "Još smo slavili, pa nam je trebalo jedno vrijeme da se razigramo. Mislim da smo utakmicu odradili solidno, mogli smo doduše i bolje, no još se moramo spustiti s adrenalina", rekao je Varga uz smijeh.

Slika 3 od 4.

Trener Perutnine Vladimir Canjuga ipak je imao male zamjerke na račun svojih igrača: "Još do sad nismo nijednu domaćinsku utakmicu odigrali punom snagom, osim Poreča i drugog poluvremena s Osijekom. Psihologija je naš najveći problem. Recimo, mladi je Herman kod 14 razlike potratio tri lopte i umjesto da mi odemo na +17, Zamet je smanjio. No, drago mi je što sam dao priliku svima, ovaj puta nisu prokockali rezultat i vidim da im minutaža godi", objasnio je Canjuga.

U sljedećih sedam dana Pipo ide na dva vruća gostovanja. Prvo na redu je putovanje u Bjelovar u subotu, a potom slijedi i pravi derbi hrvatske lige, Perutnina 5. prosinca ide u Zagreb Croatija osiguranju.